102 mecze, 4 bramki i 4 asysty - to bilans Louisa D'Arrigo nowego pomocnika Lechii Gdańsk w barwach Adelaide United. 21-latek występował w tym zespole od 2018 roku, wcześniej grając też w młodzieżówce. Teraz podpisał umowę w Gdańsku i będzie walczył o miejsce w składzie m.in. z Iwanem Żelizko, Janem Biegańskim czy Tomaszem Neugebauerem.

Mimo młodego wieku D'Arrigo ma już spore doświadczenie w piłce nożnej. Jego głównym atutem jest gra defensywna, choć jak mówią osoby znające się na australijskim futbolu i śledzący tamte rozgrywki pomocnik potrafi też grać do przodu. Prostopadłe zagrania, przenoszenie ciężaru gry - to jego atuty. 

"Bardzo ciekawy zawodnik, w Adelajdzie grał na 6 i na 8, ma duże inklinacje do gry do przodu nawet na szóstce. Jeśli w Lechii skromne warunki fizyczne będzie nadrabiał walecznością jak w lidze australijskiej, to ogarnie temat" - napisał o zawodniku dziennikarz Adam Kotleszka interesujący się na co dzień piłką australijską.

Faktycznie warunkami fizycznymi 21-latek nie grzeszy. Ma "zaledwie" jak na piłkarze 176 centymetrów wzrostu. Jest prawonożny i gra tą nogą jest właśnie kolejnym jego atutem. D'Arrigo oprócz paszportu australijskiego ma też obywatelstwo maltańskie - stamtąd pochodzi jego mama. Mimo to występuje w reprezentacji Australii, z którą aktualnie walczy o awans na igrzyska w Paryżu. Z tego powodu w klubie stawi się dopiero 14 września. W środowym meczu przeciwko reprezentacji Laosu Louis zdobył bramkę na 3:0.
Wspieraj Autora na Patronite
 
Louis podpisał czteroletni kontrakt z Lechią. Będzie występował z numerem "16" na koszulce.  

źródło:  własne