Przedstawiciele Grupy Lotos, głównego sponsora Lechii Gdańsk wyrazili zaniepokojenie sytuacją w klubie.

Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia Grupy Lotos:

"LOTOS, główny sponsor drużyny Lechii Gdańsk, wyraża swoje zaniepokojenie sytuacją w Klubie. Wydarzania, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich tygodni mogą być powodem do osłabienia jego wizerunku i niekorzystnego odbioru społecznego. Zależy nam na jak najszybszej naprawie tego stanu rzeczy, gdyż angażujemy się tylko w projekty, które pozytywnie kojarzą markę LOTOS.

Z Lechią od początku zakładaliśmy długofalową współpracę i budowanie silnej więzi na wielu płaszczyznach. Stawiamy drużynie ambitne cele, ale wspierając ją staramy się równocześnie dbać o jej przyszłość i budować silny związek z regionem. Jednym z najlepszych tego przykładów jest stworzenie wspólnie z klubem największego na Pomorzu i unikatowego w Polsce programu społeczno-sportowego "Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM".

Uznając w pełni prawa głównego akcjonariusza do wpływania na wybór kierunków działania, liczymy, że będzie miał na uwadze rozwój sportowy i biznesowy Klubu, a także dobro społeczne jakim jest Lechia dla mieszkańców Gdańska, wielu pokoleń kibiców i naszego regionu. Wierzymy, że dzięki dialogowi i poszanowaniu zdania wszystkich, którym zależy na silnej Lechii, uda się wspólnie wypracować strategię działania, która pozwoli na ustabilizowanie sytuacji w klubie i osiąganie licznych sukcesów sportowych przy poszanowaniu interesów wszystkich stron.

Jowita Twardowska
Dyrektor ds. Komunikacji i CSR
Grupa LOTOS
"

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora