lechia

Szansa dla Stoczniowców z Gdyni!

Powstający w gdańskiej dzielnicy Letnica nowoczesny stadion piłkarski może być szansą na znalezienie zatrudnienia dla stoczniowców, którzy stracili pracę w stoczni w Gdyni.

„Liczne umiejętności, wykorzystywane przy budowie statków mogą być użyteczne przy instalowaniu stalowych wręg podtrzymujących poszycie stadionu", uważa prezes Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012, Ryszard Trykosko.

Już niebawem stalowe elementy, które dotrą do Gdańska ze Słowacji zostaną zainstalowane na stadionie. Zanim to nastąpi wymagają one prac przygotowawczych, które są szansą dla kilkudziesięciu specjalistów.

Lista potrzebnych fachowców już istnieje. Czas ich możliwego zatrudnienia przez konsorcjum budujące stadion to styczeń - czerwiec 2010.

Kilkadziesiąt osób w gronie kilku tysięcy nie jest naturalnie wielkością imponującą, ale i taka pomoc z pewnością będzie mile widziana.

Temat jest odświeżany co jakiś czas ze względu na zbliżające się rozpoczęcie montażu wymaganych elementów gdzie mają się wykazać specjaliści ze stoczni w Gdyni.

 Źródło: własne/euro.gdansk.pl