lechia

W wtorek kilku zawodników Lechii zagra w meczach międzynarodowych. Największe wyzwanie stoi przed Levonem Airapetianem i reprezentacją Armenii, która musi wygrać na wyjeździe z Irlandią, aby zakwalifikować się do baraży przed Euro 2012.

Dla Ormian będzie to ostatni mecz eliminacji, a Irlandia jest bezpośrednim rywalem do drugiego miejsca dającego awans do baraży. Irlandczycy mają punkt przewagi i tylko zwycięstwo pozwoli Armenii zajęcie miejsca premiowanego awansem do dalszych gier.

We wtorek w pierwszej reprezentacji Litwy będzie miał szansę zaprezentować się również obrońca Biało-Zielonych Vytautas Andriuskevicius. Dotychczas Litwin, który w sobotę skończył 21 lat grał głównie w reprezentacji młodzieżowej swojego kraju. Litwa w Kownie zagra z Czechami. Czesi zajmują obecnie 3 miejsce w grupie eliminacyjnej z dużymi nadziejami na drugą lokatę, a Litwini nie mają już szans na awans.

Wyjazdowy mecz czeka Ivansa Lukjanovsa. Jego reprezentacja zagra z Chorwatami, którzy wciąż walczą o pierwsze miejsce w grupie F eliminacji Euro 2012. W ostatnim meczu z Maltą Łotysze wygrali u siebie 2:0, a zwycięskie bramki strzelali znani z boisk T-Mobile Ekstraklasy Aleksejs Viśniakovs i Artjoms Rudnevs. Popularny "Wania" wpisał się do protokołu sędziowskiego otrzymując żółtą kartkę.

Na występ we wtorek liczy również bramkarz Lechii Wojciech Pawłowski. Został on powołany do kadry młodzieżowej U-18 na wyjazdowy mecz towarzyski z Węgrami.  

Źródło: własne / lechia.pl