lechia


W sumie sześciu piłkarzy Lechii otrzymało powołania do reprezentacji swoich krajów. Już w tym tygodniu części z nich zagra pierwsze mecze.

Jako pierwszy szansę będzie miał obrońca Biało-Zielonych Rafał Janicki. Piłkarz dostał powołanie na mecz kadry młodzieżowej U-20 na spotkanie ze Szwajcarią. Z kolei w piątek, 7 października, okazję do występu będą mieli Levon Airapetian i Ivans Lukjanovs. Kadra Armenii, w której występuje Levon ma jeszcze szansę na awans do przyszłorocznego Euro. W grupie B zajmuje 3. lokatę i dwa ostatnie spotkania eliminacji będą dla nich decydujące. W piątek Armenia zagra u siebie z przedostatnią w grupie Macedonią. Wygrana jest obowiązkiem, jeśli Airapetian z kolegami nadal chcą myśleć o kwalifikacji do turnieju w Polsce i na Ukrainie. Z kolei w ostatnim meczu eliminacji Ormianie na wyjeździe zagrają z bezpośrednim rywalem do awansu Irlandią.

Z kolei Łotysze w piątek zmierzą się u siebie z ostatnia w ich grupie Maltą. Popularny "Wania" i jego koledzy nie mają już szans na awans do Euro 2012. Cztery dni później zagrają jeszcze na wyjeździe z liderem swojej grupy – Chorwacją.

W najdalszą podróż wybrał się Abdou Razack Traore. Jego Burkina Faso w ostatnim meczu eliminacji do przyszłorocznego turnieju Pucharu Narodów Afryki w sobotę, 8 października, zagra z Gambią. Reprezentacja Razacka ma już zapewniony awans, a sobotni mecz jest ostatnim w tych eliminacjach. W trzech wcześniejszych grach Burkina Faso odniosła komplet zwycięstw.
Dopiero w przyszłym tygodniu natomiast okazję do występu będą mieli bramkarz Wojciech Pawłowski i obrońca Vytautas Andriuskevicius. Pawłowski, który świetnie zadebiutował w T-Mobile Ekstraklasie w meczu Lechii z GKS Bełchatów dostał powołanie na mecz młodzieżowej kadry U-18 z Węgrami. Adnriuskevicius zaś otrzymał powołanie do pierwszej reprezentacji Litwy na ostatni mecz eliminacji Euro 2012 z Czechami. Niestety Litwini nie mają już szans na awans.

Źródło: własne / lechia.pl