lechia

Dokładnie 6 lat temu, w wigilię 2003 roku, wystartował portal Lechia.net. O tym jak się zmienialiśmy możecie poczytać w artykule "Lechia.net - historia portalu".

Od początku naszego istnienia postawiliśmy na multimedia i jak widzicie udaje się nam z lepszym lub gorszym (sami to oceńcie) skutkiem dokumentować wszystko co jest związane z Lechią Gdańsk. Nie łatwo jest przez tyle lat robić ciągle to samo, jednak jak sami widzicie wszelkie materiały (foto, video, wycinki prasowe, bilety, programy itp.) szybko zyskują wartość historyczną.

Dzięki uprzejmości wielu z Was, nasze zasoby zaczęły się powiększać o materiały archiwalne z wcześniejszych lat, czego efektem jest przede wszystkim wielkie archiwum prasowe będące prawdziwą kopalnią wiedzy o Lechii.

Drugą naszą perełką jest baza zdjęć, a szczególnie cenne są te najstarsze m.in. z archiwum Romana Rogocza.

Poza tymi najcenniejszymi kolekcjami udało nam się zebrać wiele programów, biletów, odznak, proporców i innych historycznych przedmiotów.

Przez ostatni rok na naszej stronie nastąpiło wiele zmian. Przede wszystkim, po wielkiej awarii, wystartowaliśmy w nowej wersji a co za tym idzie postanowiliśmy zaoferować Wam wiele nowości. Mamy wrażenie, że część z nich przypadła Wam do gustu.

Nasze galerie: Lechia Jest Wszędzie i Pokolenia Lechii Gdańsk okazały się strzałem w dziesiatkę. Od samego początku kibice Lechii zasypywali nas swoimi zdjęciami i, co cieszy, trwa to nadal. Oczywiście stale szukamy nowych pomysłów na przyciągnięcie kibiców, czego efektem jest galeria "Lechistki".

Z myślą o Biało-Zielonych Fan Klubach stworzyliśmy specjalną podstronę, gdzie staramy się zebrać jak najwięcej informacji o Lechistach z poza Gdańska.

Dodaliśmy też wiele innych podstron, działów czy galerii, tak, by każdy kibic Lechii w zależności od swoich zainteresowań, mógł znaleźć coś dla siebie.

Forum, jak wiecie po wielkiej awarii przestało istnieć, więc zaistniała konieczość stworzenia od podstaw zupełnie nowego. Cały czas jest ono w fazie docierania, a dla naszych czytelników mamy (miejmy nadzieję) miły prezent świąteczny w postaci zupełnie nowego biało-zielonego wyglądu. Oczywiście nic nie jest tu na sztywno. Forum jest przecież dla kibiców Lechii i chcemy by to oni mogli zadecydować jaka forma będzie dla nich najwygodniejsza, więc każdy użytkownik może wybrać sobie jeden z kilku (póki co dwóch) stylów forum.

Dla wszystkich naszych wiernych czytelników mamy jeszcze jeden, miejmy nadzieję ciekawy, prezent. Postanowiliśmy na łamach Lechia.net stworzyć wielką bazę meczów Lechi Gdański od 1945 roku. I właśnie dzisiaj z okazji rocznicy oraz jako prezent pod choinkę chcemy zaprezentować Wam pierwszą część naszego dzieła.

Na podstronie "Mecze Lechii od 1945" prezentujemy Wam wszystkie mecze, sezon po sezonie, od 2001 roku, wraz ze składami i pełną bazą zawodników Lechii Gdańsk. Jest to oczywiście pierwsza część naszej wielkiej bazy, która sukcesywnie bedzie powiększana o kolejne sezony, jednak wymaga to ogromnego nakładu sił i środków.

W tym miejscu zwracamy się z apelem do wszystkich, których interesują tego typu zestawienia, by pisali do nas, celem uzupełnienia danych, bazy zdjęć czy też poprawienia błędów, które są nieuniknione przy takiej pracy.

Starając się być na czasie, postanowiliśmy zaistnieć w portalach społecznościowych. Póki co jesteśmy na Naszej Klasie i FaceBooku [kontakt].

tort

Nasze plany na rok 2010.

1. Przede wszystkim liczymy, że w końcu uda Nam się znaleźć stabilny serwer, który podoła Waszym i naszym wymaganiom.
2. Mam nadzieję, że przynajmniej kilku z Was będzie miało na tyle odwagi, by dołączyć do naszej skromnej ekipy. Wiek i płeć nie jest tu istotna. Liczy się tylko zapał i miłość do Lechii.
3. Oczywiście zamierzamy dalej rozbudowywać nasze galerie i zasoby historyczne, w działach które już posiadamy ale to w dużej mierze zależy właśnie od Waszej aktywności. Jako, że coraz więcej uśpionych Lechistów zaczyna się aktywować, jest to niebywała szansa, że będą się chcieli Oni podzielić ze światem swoimi kolekcjami.
4. Na naszej stronie brakuje zapewne jeszcze kilku rzeczy, które być tu powinny. Liczymy, że podpowiecie nam co byście chcieli tu widzieć. My w 2010 roku planujemy stworzyć podstronę o naszych byłych i obecnych flagach. Materiał do tego działu zbieramy m.in. w dyskusji na forum [odnośnik].
5. Nie zapeszając, wielu z Nas zauważa zapewne, że powoli ziszcza się hasło "Wielka Lechia Naszych Marzeń". Wkrótce przeniesiemy się na nowoczesny stadion, być może zawitają do Gdańska Europejskie Puchary. Klub jak wiemy przygotowuje się do tego, zatem strony kibicowskie również nie mogą stać w miejscu. Im lepiej Lechia będzie grała, tym więcej ludzie z Polski czy też innych Państw zacznie zaglądać na wszystkie nasze strony. Z myślą o coraz większej popularności naszej ukochanej Lechii, postanowiliśmy przygotować specjalne podstrony poświęcone naszemu miastu aby kibice szukający informacji o Lechii, znaleźli na portalu Lechia.net wszystkie najważniejsze informacji. Uważni czytelnicy już zapewne zauważyli w lewym menu dział GDAŃSK. Oprócz podstawowych informacji takich jak historia czy komunikacja chcemy tam, wspólnie z Wami, za pośrednictwem naszego forum (ale nie tylko) stworzyć podstrony z informacjami o bazie noclegowej przyjaznej kibicom (Gdańsk i jego okolice) oraz bazę lokali (pubów, knajp, pizzerii itp.) gdzie można, przy piwku, obejrzeć mecze Lechii na szklanym ekranie (C+, OrangeSport). Sami dobrze wiecie, jakie są nerwowe poszukiwania tego typu lokali przy każdym meczu wyjazdowym biało-zielonych.
6. Planujemy oczywiście dalej uzupełniać naszą Wielką Bazę Meczową, sukcesywnie dodając kolejne sezony. Prosimy jednak o cierpliwość i wyrozumiałość, gdyż wymaga to wiele godzin ciężkiej pracy. Mamy nadzieję, że naszą inicjatywą zaktywizujemy innych kibiców czy też byłych piłkarzy Lechii, którzy jak do tej pory nie są chętni do udzielania się w Internecie. Liczymy też, że będziecie patrzyli nam na ręce i wskazywali wszelkie błędy i braki.

fot. http://picasaweb.google.pl/Martyna0578