W poniedziałek o 20:30 Biało-Zieloni zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin prowadzonym przez Piotra Stokowca. Dla szkoleniowca może być to ostatni mecz na ławce Zagłębia. Według medialnych doniesień w przypadku porażki może zostać zwolniony. 

Ostatnie wyniki Zagłębia nie przemawiają za Piotrem Stokowcem. Kilka dni temu lubinianie odpadli z Pucharu Polski po porażce z II-ligowym Motorem Lublin. Także w Ekstraklasie nie wiedzie się "Miedziowym" najlepiej. Tydzień temu przegrali 0:2 z Widzewem Łódź, a dwa tygodnie temu zremisowali 1:1 z Koroną. Łącznie w tym sezonie zgromadzili 17 punktów i zajmują 13. miejsce. 

Według mediów szczególnie porażka z Motorem miała przelać szalę goryczy u władz klubu z Lubina. Według Kamila Warzochy z Weszło, Stokowiec miał trafić "na dywanik". 

Ponadto według portalu mkszaglebie.pl włodarze Zagłębia mają już kandydata do zastąpienia Stokowca. Ma nim być Aleksandar Vuković.

Niewykluczone więc, że w przypadku wygranej Lechii nad Zagłębiem, Biało-Zieloni pozbawią pracy swojego byłego szkoleniowca. Początek meczu w Lubinie w poniedziałek o 20:30.

źródło: własne