Maciej Makuszewski nie jest już kapitanem piłkarzy Lechii Gdańsk. Tę godność sprawował przez 15 ostatnich meczów ligowych 2015 roku.

 

Trener Piotr Nowak postanowił przekazać opaskę dwóm innym pomocnikom. W pierwszej połowie sparingów w Turcji gra z nią Sebastian Mila, a w drugiej - Milos Krasić.

Można powiedzieć, że tradycji stało się zadość. Wraz z nowym trenerem Lechii następuje zmiana na funkcji kapitana drużyny. Piłkarzy, którzy mają przejąć opaskę wyznacza szkoleniowiec.

- To normalna rzecz, że ja otrzymałem opaskę po "Bączku", a po mnie przejął ją "Maki" - mówił Sebastian Mila przed wyjazdem na zgrupowanie do Turcji.

To tam Piotr Nowak zdecydował o zmianie kapitana. W dwóch pierwszych meczach sparingowych wyznaczył do tej roli dwóch piłkarzy. Do przerwy z opaską gra Mila, w drugiej połowie przejmuje ją Milos Krasić.

Na razie to rozwiązanie na czas gier kontrolnych, w których Lechia grała dotychczas na dwie "11". Jednak wszystko wskazuje na to, że również ci piłkarze będą faworytami do godności kapitana także w ekstraklasie, ale najpierw oczywiście muszą wywalczyć miejsce w wyjściowym składzie.

Najwyraźniej szkoleniowiec biało-zielonych nie obawia się, że Serb może przyjąć ofertę z Kazachstanu bądź którego klubu z lig arabskich. Po ostatnim sparingu komplementował właśnie jego.

 

Czytaj więcej. Cały artykuł znajdziesz tu

 

 

Źródło: sport.trojmiasto.pl/własne