Lechia Gdańsk pewnie pokonała w meczu wyjazdowym Jagiellonię Białystok.


Lechia wyszła na prowadzenie w 8 minucie meczy, gdy Ricardinho dograł piłkę do niepilnowanego na lewej stronie Mateusza Machaja, który bez problemu pokonał Jakuba Słowika płaskim strzałem w krótki róg.

Do wyrównania szybko starał się doprowadzić Grzyb, jednak jego strzał z dystansu był niecelny. Podobnie zakończyła się próba Piotra Wiśniewskiego po przeciwległej stronie boiska.

W 37. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Tomasz Kupisz, ale tuż przed polem karnym czysto powstrzymał go Jarosław Bieniuk.

Próba doprowadzenia do remisu przez piłkarzy Jagiellonii zakończyła się skuteczną kontrą gości. Lewą stroną akcję przeprowadził Traoré i idealnie dośrodkował w pole karne, gdzie do piłki doszedł Ricardinho i z bliskiej odległości bez problemu umieścił ją w bramce. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry po dośrodkowaniu Plizgi z rzutu wolnego głową ponownie uderzał Frankowski, lecz futbolówka znów trafiła w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry podwyższyć mógł jeszcze Kacper Łazaj, lecz w dobrej sytuacji nie trafił do siatki.

Zobacz raport meczowy

źródło : 90minut.pl