Niestety bardzo możliwy jest scenariusz, w którym poniedziałkowy mecz PKO Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Pogonią Szczecin rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Stanie się tak w przypadku, gdy Gdańsk zostanie włączony do tzw. strefy czerwonej z powodu coraz większej liczby zakażeń koronawirusem.

Na razie są to informacje nieoficjalne, natomiast wiele wskazuje na to, że najpóźniej w sobotę Gdańsk zostanie włączony do strefy czerwonej (dotychczas był w strefie żółtej).

Wtedy mieszkańcy Gdańska muszą przygotować się na zdecydowanie większe restrykcje w przestrzeni miejskiej. Przede wszystkim zakazana będzie organizacja kongresów, targów i konferencji. Mieszkańcy nie będą mieli wstępu do parków rozrywki, parków rekreacyjnych i wesołych miasteczek. Najważniejsze jednak jest to, że jakiekolwiek wydarzenia sportowe będą rozgrywane bez udziału kibiców. Wcześniej mieliśmy 50 proc. pojemności obiektu, a przy okazji strefy żółtej - 25 proc.

Jest więc bardzo prawdopodobne, wręcz niemal pewne, że w poniedziałek podczas meczu Lechii z Pogonią Stadion Energa Gdańsk będzie wyglądał tak...

20200311 106 gbgb8969

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora