W środę o godz. 13.00 na boisku w Grodzisku Wielkopolskim Lechia Gdańsk rozegra swój drugi sparing w trakcie zgrupowania.

Tym razem przeciwnikiem będzie I-ligowy Dolcan Ząbki.

Po wysokiej porażce 1:4 z Widzewem Łódź przychodzi czas na kolejny sprawdzian Biało-Zielonych. Tym razem zmierzą się oni z piątym zespołem zaplecza T-Mobile Ekstraklasy Dolcanem Ząbki. Rywale Lechii zgromadzili w rundzie jesiennej I ligi 27 punktów i tracą 5 do miejsca premiowanego awansem na wyższy szczebel. Jesienią wygrali w lidze 7 meczów, 6 zremisowali, a 5 przegrali. Strzelili 29 goli tracąc 23. Są drugim najskuteczniejszym, po Arce Gdynia, zespołem swojej ligi. Zawiedli z kolei w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie już w pierwszej rundzie odpadli z Gryfem Wejherowo. Jeszcze w grudniu władze Dolcanu zdecydowały o rozstaniu z pięcioma zawodnikami – Marcinem Hirszem, Kacprem Tatarą, Andrzejem Niewulisem, Nikolą Teodroviciem i Dawidem Ryndakiem. Wypożyczony do klubu został z kolei z Korony Kielce Łukasz Sierpina.

Jednym z ważnych zawodników zespołu jest bramkarz Rafał Leszczyński, którego talent dostrzegł m.in. selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka i powołuje go do drużyny narodowej na mecze towarzyskie. Najskuteczniejszym zawodnikiem był z kolei jesienią Dariusz Zjawiński z 13 trafieniami.

Drużyna Dolcanu rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej 8 stycznia, a sparing z Lechią będzie dla niej pierwszym meczem kontrolnym w 2014 r.

Konkurs

Przy okazji tego meczu wracamy do naszych konkursów polegających na typowaniu minuty, w której Lechia strzeli pierwszą bramkę w meczu. Typujemy na naszym fanpage na Facebooku pod odpowiednim wpisem.

Lechia.net na Facebook

Post użytkownika lechia.net.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora