Na konferencji prasowej po meczu Lechii Gdańsk z Zagłębiem Lubin, trener gospodarzy, Thomas von Heesen nie krył swojego zadowolenia z gry swoich podopiecznych.

Thomas von Heesen:

- Przede wszystkim chciałbym pogratulować mojej drużynie. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, chociaż przy stanie 0:1 nie było łatwo. Po przerwie pokazaliśmy pasję i zaangażowanie, czyli to, czego wymagam od moich piłkarzy w każdym meczu. Mam nadzieję, że teraz będzie nam łatwiej gdyż bardzo zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Jest to dla nas krok naprzód i już czekamy na następne mecze.

- Po przerwie zmieniliśmy nasz system gry. Nie pchaliśmy się już środkiem pola i zaczęliśmy atakować skrzydłami, co przyniosło wymierne skutki. W obronie zagraliśmy o wiele lepiej niż w starciu z Legią. Wciąż musimy dawać z siebie więcej przy stałych fragmentach gry.

- Na koniec chciałbym podziękować fanom za wsparcie, które okazują nam przy każdym meczu. Mamy nadzieję, że będziemy mogli zrewanżować się kibicom Lechii świetną grą i kolejnymi zwycięstwami.

Raport meczowy [Lechia Gdańsk-Zagłębie Lubin 3:1]

Szkoleniowiec Zagłębia Lubin, Piotr Stokowiec:

- Fizycznie nie wytrzymaliśmy starcia z Lechią. Moja drużyna boleśnie odczuła trudy ostatniego tygodnia i widać było, że nie doszliśmy do siebie po ostatnich zmaganiach pucharowych. Dziś mieliśmy za mało atutów, aby wywieźć z Gdańska komplet punktów.

- W pierwszej połowie zagraliśmy dobrze i udało nam się zdobyć bramkę, ale to wciąż nie był to poziom, który chcielibyśmy prezentować. Potem był kontrowersyjny rzut karny, który był nas z rytmu, a kolejne tracone przez nas gole wynikały z indywidualnych błędów. Gratuluje Lechii zasłużonego zwycięstwa.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora