31 piłkarzy pojechało w poniedziałek na pierwsze zimowe zgrupowanie Lechii do Władysławowa. W tym gronie są testowani gracze Chorwat Antonio Cagalj i Algierczyk Mohammed El Amine Rahoui oraz Paweł Buzała, który podpisał z gdańskim klubem 2,5-letni kontrakt. 

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" we Władysławowie biało-zieloni trenować będą od najbliższego poniedziałku do 26 stycznia. Na razie jedynym nowym piłkarzem jest Paweł Buzała, który w sobotę ponownie związał się z gdańskim klubem, tym razem na 2,5 roku.

Z czterech testowanych w ostatnich dniach w Gdańsku graczy na kolejne sprawdziany pojadą ci zagraniczni.Antonio Cagalj to środkowy obrońca z Chorwacji, a Mohammed El Amine Rahoui w sobotniej grze wewnętrznej był wystawiany jako ofensywny pomocnik. 

Obok Pawła Dawidowicza i Przemysława Frankowskiego, którzy już jesienią wchodzili do meczowych "18" w ekstraklasie, znaleźli się kolejni juniorzy: Przemysław Czerwiński, Bartłomiej Smuczyński, Damian Kugiel, Adam Gołuński. Trzej pierwsi to kolejni mistrzowie Polski juniorów młodszych z 2012 roku, którzy mogą wykazać się wśród seniorów. Natomiast największą niespodzianką jest włączenie do kadry Gołuńskiego. Napastnik 20 stycznia skończy dopiero 16 lat!

W poniedziałek rano lechiści mieli jeszcze trening biegowy, po którym wsiedli do autokaru i wyjechali do Władysławowa. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo biało-zieloni przebywać będą do 26 stycznia i w tym czasie rozegrają cztery sparingi. Już w środę gdańszczanie zmierzą się z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn, a w sobotę ich rywalem będzie Polonia Warszawa. Później gdańszczanie spotkają się z dwoma drugoligowcami - Gryfem Wejherowo i Wisłą Płock.  - Jeżdżę do tego ośrodka od ponad 30 lat i znam tam każdy kamień i ścieżkę. Podczas tego zgrupowania musimy wykonać ciężką pracę, którą będzie procentować przez cały rok i dlatego ćwiczyć będziemy co najmniej dwa razy dziennie.Zawodnicy muszą nastawić się na spory wysiłek, ale mogą także liczyć na różnego rodzaju niespodzianki, chociażby w postaci świeżego dorsza prosto z rybackiego kutra - powiedział trener Kaczmarek. 

Kadra Lechii na obóz w Cetniewie
Bramkarze:
Michał Buchalik, Bartosz Kaniecki, Sebastian Małkowski, Patryk Sobczak
Obrońcy:
Krzysztof Bąk, Jarosław Bieniuk, Piotr Brożek, Antonio Cagalj, Luiz Carlos Deleu,Rafał Janicki, Christopher Oualembo
Pomocnicy:
Andreu, Przemysław Czerwiński, Paweł Dawidowicz, Przemysław Frankowski,Łukasz Kacprzycki, Kacper Łazaj, Mateusz Machaj, Marcin Pietrowski, Mohammed El Amine Rahoui, Ricardinho, Bartłomiej Smuczyński, Łukasz Surma, Piotr Wiśniewski, Wojciech Zyska
Napastnicy:
Paweł Buzała, Adam Duda, Adam Gołuński, Piotr Grzelczak, Damian Kugiel,Grzegorz Rasiak

Źródło:wp.pl/trójmiasto.pl/własne