W Lechii powstaje plan zimowych przygotowań. Urlopy trwać będą tylko 17 dni. Piłkarze rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej 6 stycznia, a trzy dni później wystąpią w turnieju halowym w Ergo Arenie. Następnie drużyna uda się na zagraniczne zgrupowanie. W grę wchodzi Turcja bądź Hiszpanii. Gdyby warunki atmosferyczne nie pozwalały na treningi w lutym w Polsce, możliwy jest również drugi wyjazd.

 

W tym roku w ekstraklasie rozegranych zostanie jeszcze sześć kolejek, ale w Lechii już trwają intensywne przygotowania do zimowego okna transferowego oraz programu treningowego w nowym roku. Jak informowaliśmy kadra pierwszego zespołu, która obecnie liczy 28 piłkarzy, ma zostać odchudzona.

 

Decyzja odnośnie tego, z kim się należy pożegnać, ma być wyłącznie w gestii Thomasa von Heesena. Szkoleniowiec stara się jak najbardziej wszechstronnie poznać predyspozycje podopiecznych. Stąd niektórych z nich próbuje ich na więcej niż jednej pozycji, a grze towarzyskiej z Żalgirisem Wilno sprawdził także nowe ustawienie całego zespołu.

 

Już wiadomo, że piłkarze nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową także podczas zimowych przygotowań. Bardzo krótkie będą urlopy. Po meczu z Górnikiem w Łęcznej, który zaplanowany jest na 19 grudnia, biało-zieloni - według obecnych założeń - dostaną 17 dni wolnego.

 

Przygotowania do rundy wiosennej mają ruszyć 6 stycznia. Trzy dni później w Ergo Arenie rozegrany zostanie turniej Amber Cup. Dziewięć poprzednich edycji tych zawodów odbyło się w Słupsku. Lechia była stałym uczestnikiem rozgrywek, dwukrotnie wygrywała (2011, 2013), mimo że zazwyczaj w hali wystawiała znacznie odmłodzony skład, bądź grała samymi juniorami i zawodnikami z drużyny rezerw.

 

 

O turnieju Amber Cup piszemy tu

 

 

 

Po turnieju w Ergo Arenie Lechia kilka następnych dni spędzi w Gdańsku, a około 15 stycznia ma udać się na dwutygodniowe zagraniczne zgrupowanie. Wstępnie wybrano Turcję. Jednak, jeśli sytuacja polityczna w tamtym regionie ulegnie destabilizacja, to gdańszczanie mogą ruszyć do Hiszpanii. Bez względu na to, gdzie biało-zieloni będą trenować, to w tym okresie mają się odbyć trzy sparingi z rywalami, które przygotowywać się będą w tym samym rejonie.

 

Jeśli na przełomie stycznia i lutego warunki do treningów w Polsce będą sprzyjające, Lechia do wzmocnienia rozgrywek ekstraklasy (12-14 lutego, mecz u siebie z Podbeskidziem) przygotowywać się ma w kraju. W przeciwnym wypadku, możliwy jest kolejny wyjazd zagraniczny.

 

 

Cały artukuł znajdziesz tu

 

 

 

Źródło: sport.trojmiasto.pl/własne