W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem i zagrożeniem epidemicznym m.in. na terytorium Polski, piłkarze Lechii nie mogą uczestniczyć w treningach. Nie oznacza to, że w najbliższym czasie będą leżeć na kanapie i wyłącznie oglądać telewizję. Sztab szkoleniowy opracował indywidualny program ćwiczeń.

Zawodnicy mają pozostać w swoich domach, żeby nie narazić się na potencjalne zarażenie, ale otrzymali przy tym rozpiski zajęć, jakie mają wykonywać. 

Co istotne, nie chodzi jedynie o zajęcia typowo fizyczne. Sztab szkoleniowy Lechii dba też o kwestie mentalne zawodników. Za tę kwestię odpowiada klubowy psycholog Paweł Habrat.

Wszyscy czekają teraz na decyzje Ekstraklasy SA oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie wiadomo czy sezon zostanie dograny, zakończony po 26 kolejkach czy rozgrywki zostaną całkowicie anulowane.

Warto też wspomnieć, że w domach pozostają nie tylko piłkarze Lechii, ale też pozostali pracownicy klubu. Chodzi oczywiście o zminimalizowanie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa.

źródło: lechia.pl / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora