Korzystając z zakończonych rozgrywek w niższych ligach, Lechia Gdańsk szuka młodych talentów.

W ostatnim spotkaniu Młodej Ekstraklasy wystąpił testowany Roberta Krause. To 19-letni stoper MSP Szamotuły, który pod koniec minionego sezonu zagrał w dwóch spotkaniach Lecha Poznań w Młodej Ekstraklasie.

W Gdańsku obrońca będzie mógł się zaprezentować w najbliższą niedzielę, o godzinie 12:00, gdy na stadionie przy ul. Traugutta młodzież Lechii zmierzy się z GKS Bełchatów. Lechia stara się też, aby w tym spotkaniu uprawnić do gry co najmniej jeszcze jednego defensora, który ma przyjechać na testy. Niestety nazwisko samego zainteresowanego, nie jest jeszcze znane.

O swojej obecności przypomniał też Adam Duda. Napastnik, który całkiem niedawno był blisko pierwszej kadry Lechii, strzelił dla Młodej Ekstraklasy dwa gole w wygranym meczu wyjazdowym z Widzewem Łódź 3:1 (2:1). Wychowanek Lechii stara się o powrót do składu na ekstraklasę, gdyż nie dostał w niej zbyt wielu szans na grę. Znacznie lepiej wiedzie mu się w innych drużynach biało-zielonych. W Młodej Ekstraklasie strzelił cztery gole, a w III lidze jedną bramkę, łącznie występując w 12 spotkaniach tych rozgrywek.