lechia

Miasto Gdańsk przejęło od Lechii PGE Arenę. Miasto nic nie zapłaci za spółkę jednak przejmie jej długi.

Jak możemy przeczytać na stronie Lechia.pl:

W czwartek został podpisany list intencyjny w sprawie dalszej przyszłości operatora stadionu PGE Arena Gdańsk.

Stornami listu intencyjnego w sprawie Lechii Operator są Lechia Gdańsk SA, Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego sp. z o. o. i Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 sp. z o. o. W dokumencie strony wyraziły wolę docelowego przejęcia udziałów operatora stadionu PGE Arena Gdańsk przez spółkę GARG. Z początkiem kwietnia przewidziane jest podjęcie dalszych kroków w celu zawarcia ostatecznych  umów i rozstrzygnięcia kwestii dalszej współpracy.

A co na ten temat mówi Miasto Gdańsk za pośrednictwem swojego serwisu?

29 marca prezydent Gdańska Paweł Adamowicz spotkał się z akcjonariuszami Lechii Gdańsk SA i przedstawicielami kibiców Lechii.

- Troska i odpowiedzialność za stadion, turniej EURO 2012, a także o drużynę Lechii Gdańsk były motywacją podpisania listu intencyjnego między miejskimi spółkami BIEG 2012 i GARG,  a Lechią SA - powiedział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska rozpoczynając spotkanie z akcjonariuszami mniejszościowymi spółki Lechia S.A. w sali konferencyjnej stadionu PGE Arena Gdańsk.

Podpisanie listu jest efektem wielotygodniowych rozmów na temat poprawienia kondycji stadionu PGE Arena i zawiera warunki przejęcia  udziałów spółki Lechia Operator przez spółkę miejską GARG, a także warunki korzystania ze stadionu przez klub piłkarski Lechia Gdańsk. Kiedy nowa umowa wejdzie w życie, głównym zadaniem nowego operatora będzie uzdrowienie sytuacji finansowej oraz jak najszybsza komercjalizacja stadionu.

Prezydent Adamowicz ponadto podkreślił, że ma nadzieję iż spokój, który nastąpi po dzisiejszym porozumieniu pozwoli drużynie Lechia Gdańsk poprawić formę i utrzymać się w ekstralidze, na czym bardzo zależy władzom miasta.

Akcjonariusze wyrazili swój żal z braku komunikacji z właścicielem większościowym oraz niekonsultowaniu z nimi decyzji o sprzedaży Lechii Operator.

List intencyjny jest objęty tajemnica negocjacji i obowiązuje do 6 kwietnia 2012 r. – jest to czas na wypełnienie postanowień zapisanych w liście przez Lechię Gdańsk SA.

Źródło: lechia.pl / gdansk.pl / własne