Piłkarze Lechii rozpoczęli dziś przygotowania do sezonu 2020/21. Biało-zieloni z samego rana udali się w okolice Warszawy do hotelu Bonifacio, gdzie spędzą najbliższy tydzień w ramach krótkiego zgrupowania. Kadra na obóz liczy 25 zawodników.

Lechia będzie przebywać na zgrupowaniu do 8 sierpnia. Tego dnia gdańszczanie rozegrają sparing z Rakowem Częstochowa (godz. 13). Następnie powrócą do Gdańska, by kontynuować przygotowania do sezonu na obiektach przy ul. Traugutta. Pierwsze spotkanie o stawkę drużyna Piotra Stokowca zagra 15 sierpnia w 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski. Rywalem będzie Skra Częstochowa lub Stal Stalowa Wola (rozstrzygnięcie 9 sierpnia). 

Na obóz pojechało 25 zawodników. Wśród nich znalazł się pozyskany z Zagłębia Lubin Bartosz Kopacz, a także powracający z wypożyczenia do Podbeskidzia Bielsko-Biała Mateusz Sopoćko. Zabrakło natomiast Patryka Lipskiego (testy medyczne w Piaście Gliwice), Ze Gomesa (powrót z wypożyczenia do Benfiki) oraz kontuzjowanych Jakuba Araka i Kristersa Tobersa.

Biało-zieloni od razu rozpoczęli treningi, natomiast na początku wszystko odbywa się z zachowaniem odstępów i wszelkich zasad sanitarnych. Piłkarze Lechii przeszli również testy wymazowe na obecność koronawirusa i dopiero po otrzymaniu wyników (mamy nadzieję, że będą negatywne) będzie możliwość normalnego treningu.

Kadra Lechii na zgrupowanie:

Bramkarze: Dusan Kuciak, Zlatan Alomerović, Eryk Mirus.

Obrońcy: Karol Fila, Michał Nalepa, Bartosz Kopacz, Mario Maloca, Rafał Pietrzak, Rafał Kobryń, Filip Dymerski.

Pomocnicy: Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki, Jaroslav Mihalik, Conrado, Żarko Udovicić, Maciej Gajos, Egzon Kryeziu, Kacper Urbański, Jakub Kałuziński, Mateusz Sopoćko.

Napastnicy: Flavio Paixao, Łukasz Zwoliński, Omran Haydary, Mateusz Żukowski, Kacper Sezonienko.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora