Jak informuje 2x45.info, któremu udało się ustalić w dwóch niezależnych od siebie źródłach, Lechia próbuje pozyskać kapitana FC Sion, Reto Zieglera.

Rozmowy w tej sprawie toczą się już od kilku tygodni. Temat jest realny, ale ostatecznego porozumienia na razie nie ma. Ziegler nigdzie nie ukrywa, że myśli o zmianie barw i dostał kilka ofert z zagranicy. Jego umowa wygasa w czerwcu, więc kokosów Sion już na nim nie zarobi.

Gdyby udało się pozyskać tego zawodnika, byłby to jeden z najciekawszych transferów w historii Ekstraklasy. Obrońca, który 16 stycznia skończy 31 lat, to 35-krotny reprezentant Szwajcarii (ostatni mecz w maju 2014 roku). CV klubowe ma imponujące. Latem 2004 roku za milion euro przeszedł z Grasshoppersu do Tottenhamu. Londyńczycy wypożyczali go do HSV, Wigan i Sampdorii, która później zdecydowała się na transfer definitywny. Właśnie okres 2007-2011 w drużynie z Genui był dla Zieglera najlepszy w karierze. Potem trafił do Juventusu, ale tam się nie przebił i znów wędrował na wypożyczenia - dwukrotnie do Fenerbahce, a oprócz tego zaliczył Lokomotiw Moskwa i Sassuolo.

źródło: 2x45.info