Lechia Gdańsk może rozegrać latem towarzyski mecz z Juventusem Turyn - informuje Dziennik Bałtycki.

Operator PGE Areny prowadzi w tej sprawie negocjacje z włoskim klubem. Przedstawiciele operatora PGE Areny kontaktowali się już z Juventusem, ale nie chcą zdradzać szczegółów. Oficjalnie nie chcą nawet przyznać, że rozmowy w tej sprawie się toczą. - Nie potwierdzam, ani też nie zaprzeczam - powiedział Michał Brandt, rzecznik prasowy gdańskiego obiektu.

28 września mija 30. rocznica pojedynków Lechii, wówczas zespołu II-ligowego, z Juventusem w Pucharze Zdobywców Pucharów. W pierwszym meczu gdańszczanie przegrali wtedy w Turynie aż 0:7. Spotkanie rewanżowe również zakończyło się wygraną Włochów, ale tym razem 3:2.

Przypomnijmy, że poza tym meczem w planach (czerwiec) jest też mecz Przyjaciele Dawida - Lechia Gdańsk, który planuje zorganizować Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych im. Dawida Zapisek. Zatem lato (jak wszystko wypali) zapowiada się ciekawie.

Poczytaj o rywalizacji Lechii z Juventusem w naszym archiwum prasowym

Lechia Gdańsk

Zapoznaj się z drogą Lechii do meczów z Juventusem

Zobacz zdjęcia z meczu Lechia - Juventus

Nasza redakcją już od pewnego czasu wiedziała o tych planach, jednak dopóki nie poznamy szczegółów nie chcieliśmy zapeszać. Jak widać inni nie byli tak cierpliwi.

Źródło: ekstraklasa.wp.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora