Już w najbliższą sobotę młodzi Lechiści rozpoczną czwartą kolejkę rozgrywek o mistrzostwo IV Ligi. Do Gdańska przyjeżdżają rezerwy pierwszoligowej Bytovii Bytów.

Bytovia II tak samo jak Lechia ma na swoim koncie dwie wygrane i jedną porażkę, kolejno wygrana 1:0 z Jaguarem Gdańsk, przegrana z Przodkowem 0:2 i wygrana 3:1 z GKS Kolbudy, bramki 4:3 i zajmuję 7. miejsce z 6-cioma punktami tuż za Lechią II, która także ma 6 punktów, ale lepszy bilans bramkowy 10:1.

Na odnotowanie zasługuje, że średnia wieku zawodników Lechii w meczu z Pogonią Lębork to 18 lat !!! Najstarszy na boisku - Zlatan Alomerowic - 27 lat, najmłodsi: Marcel Wszołek i Filip Dymerski po 16 lat.

W sezonie 2007/2008 Lechia II Gdańsk spotkała się w IV lidze z pierwszą drużyną Bytovii, oba mecze Lechiści przegrali po 1:0. Bytovia awansowała do III ligi, a rezerwy ligę skończyły na 9. miejscu.

Rezerwy Lechii jeszcze nigdy nie podejmowały rezerw Bytovii, będzię to pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami. Historia meczów o stawkę pierwszej drużyny Lechii też jest bardzo krótka i wcale nie odległa, Sezon temu Bytovia pokonała Lechię Gdańsk w Pucharze Polski 1:0 i tym samym wyeliminowała Lechię z dalszej gry.

Zapraszamy!!
Sobota 18.08, boisko przy ulicy Traugutta 29, godzina 11:00 na mecz Lechia II Gdańsk - Bytovia II Bytów. Wstęp wolny.

Wspieraj młodych Lechistów!!!