W czwartek Lechia zmierzy się na Stadionie Energa Gdańsk z Żalgirisem Wilno, który w ostatniej kolejce zapewnił sobie mistrzostwo Litwy. Decyzją sztabu szkoleniowego, sparing będzie zamknięty dla publiczności.

 

Gdańszczanie zagrają z Żalgirisem Wilno bez kilku podstawowych zawodników, gdyż ponownie Sebastian Mila, Sławomir Peszko, Jakub Wawrzyniak i Ariel Borysiuk zostali powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski. Thomas von Heesen będzie miał do dyspozycji pozostałych piłkarzy, którzy walczą o miejsce w pierwszej jedenastce.

Czwartkowy rywal Lechii Gdańsk, to zdecydowany lider litewskiej najwyższej klasy rozgrywkowej. Rozgrywki w tym kraju toczą się systemem wiosna-jesień. Po 34 meczach Żalgiris ma na swoim koncie 88 punktów - kluub ze stolicy Litwy wygrał 29 razy, raz zremisował i 4 razy przegrał. W ostatniej kolejce Żalgiris pokonał 3:0 FK Kruoję Pakruojis i zapewnił sobie tytuł mistrzowski.

W ostatnich latach gdańszczanie kilka razy grali z zespołem z Wilna zarówno w Polsce, jak i na Litwie. W 2010 roku Lechia przyjechała do Wilna na 600 rocznicę Bitwy pod Grunwaldem i mecz skończył się wynikiem 0:0. Podobny wynik padł rok później w Trójmieście.

 

Cały artykuł znajdziesz tu

 

Źródło: sportowefakty.wp.pl/własne