W ubiegłym tygodniu w Kielcach odbyła się XIII konferencja „Bezpieczny Stadion”. W jej trakcie Lechia Gdańsk otrzymała prestiżowe wyróżnienie.

Co roku uczestniczymy w tej konferencji, bo to nie tylko okazja do zapoznania się z nowinkami i przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich, ale również wymiany poglądów i uwag dotyczących tego, co jeszcze można poprawić – podkreśla Tomasz Motyka, dyrektor ds. organizacyjnych w gdańskim klubie.

W tym roku prezes PZPN Zbigniew Boniek zaproponował przyjęcie oddzielnej ustawy dotyczącej organizacji meczów piłkarskich. Podczas uroczystej gali kończącej konferencję przyznano nagrody i podziękowania za pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich, wzorową organizację imprez oraz współpracę z kibicami. W gronie wyróżnionych znalazła się Lechia Gdańsk za wdrożenie programu „Stewarding – Najwyższa Jakość Organizacji Imprez”.

- Nagrodę otrzymaliśmy za wprowadzenie na stadionie podczas meczów ligowych stewardów na wzór systemu wykorzystywanego przez UEFA w trakcie mistrzostw Europy. Szczególne podziękowania w tej kwestii należą się również współpracującej od lat z Klubem firmie Taurus, a przede wszystkim jej prezesowi Adamowi Wysockiemu za to, że wdrożył i wykonał ten projekt na naszym stadionie – podkreślił Tomasz Motyka.

Wśród wyróżnionych klubów piłkarskich znaleźli się też m.in.: KKS Lech Poznań, Korona Kielce, Śląsk Wrocław, GKS Katowice, Olimpia Grudziądz, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Wisła Płock, Energetyk Rybnik, Rozwój Katowice oraz Jarota Jarocin.

Źródło: Lechia.pl/własne