lechia

Doczekaliśmy się. Już dziś rusza piłkarska ekstraklasa. Lechia Gdańsk w poniedziałkowe popołudnie podejmie Polonię Warszawa.

Nasz najbliższy rywal w ostatnich dwóch miesiącach przechodził prawdziwą sinusoidę nastrojów.

Klub stracił wielkie pieniądze, po wycofaniu się JW Construction. O mało tez nie stracił barw,oraz licencji na ekstraklasę.

Gdy JW postanowił sprzedać licencję GKS'owi Katowice, w stolicy nastąpiło poruszenie. Co raz to głośniejsze nazwiska prześcigały się w krytyce tego pomysłu, zapominając jak sama Polonia zdobyła licencję na ekstraklasę.

Warszawską ekipę opuściło wielu zawodników. Jednak w błędzie są Ci, którzy uważają, że poniedziałkowe spotkanie będzie typowym spacerkiem.

Polonia ma w składzie wielu bardzo utalentowanych zawodników, jak Wszołek,Teodorczyk, czy Hołota- oraz bardzo wielu ukształtowanych już piłkarzy jak Piątek, Baszczyński, Kokoszka czy Brzyski.

Pierwszy skład Polonii prezentuję się naprawdę wyśmienicie, na dodatek do Warszawy wrócił właśnie najlepszy strzelec czarnych koszul Edgar Cani. Nie wiadomo jednak, w jakiej jest formie - i czy w ogóle będzie brany pod uwagę przy ustalaniu meczowej 18tki.

Słabością warszawskiej ekipy powinna być ławka rezerwowych. Przy naprawdę okazałym pierwszym składzie, Polonia nie ma wartościowych zmienników.

W czwartkowe popołudnie nasz rywal pozyskał solidnego zawodnika, Jacka Kiełba - który w tym okienku był również przymierzany do przywdziania barw Lechii.

Na "papierze" kadra Polonii prezentuję się lepiej od kadry biało-zielonych.

Czy Lechia sięgnie na inaugurację po 3 punkty ? Zapraszamy do wątku meczowego na Naszym forum.

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa

Poniedziałek, 20 sierpnia, godz 18:30

Sędziuje : Paweł Pskit (Łódź)