Trener Tomasz Unton był bardzo zadowolony po swoim pierwszym zwycięstwie w roli szkoleniowca Biało-Zielonych.

- Wszyscy doskonale widzieli jak wyglądał ten mecz. Jeżeli nie skończy się wcześniej to trzeba martwić się o wynik pod koniec meczu. Chciałem podziękować moim piłkarzom za ambicję i wytrwałość, które włożyli w to spotkanie, życzyłbym sobie żeby tak to wyglądało w każdym meczu.

W odpowiedzi na pytania z sali Tomasz Unton podkreślił także swoją chęć grania otwartego i widowiskowego futbolu oraz podziękował kibicom zgromadzonym na PGE Arenie za wsparcie, które przypomniało mu jego karierę zawodniczą w Lechii Gdańsk.

- Jak widać 45 minut agresywnej gry to za mało. Daliśmy sobie narzucić zbyt wiele. Przegrywaliśmy większość pojedynków indywidualnych a poza tym brakowało mi piłkarza takiego jak Covilo. Przegraliśmy też po moim błędzie bo nie zdecydowałem się na zagranie z Cetnarskim i Marciniakiem jako defensywnym pomocnikiem od początku meczu. Porażka była owocem słabej gry w środku pola gdzie Lechia przeważała. Wytrzymujemy mecze fizycznie i jeżeli nie będziemy popełniać takich błędów jak dzisiaj oraz ja nie będę ich popełniać to będzie dobrze - mówił na konferencji prasowej trener "Pasów" Robert Podoliński

Oceny pomeczowe

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora