Był to mecz dwóch różnych połów. W pierwszej Lechia w pełni dominowała na boisku.

Cracovia zaczęła grać w piłkę dopiero po godzinie wałęsania się po boisku. Lechia za to powoli wycofywała się coraz bardziej. Najgorzej to wszystko wyglądało po wymianie naszych skrzydeł gdyż okazało się, że te zapasowe zbyt „nośne” nie są.

Poniżej przedstawiamy oceny meczowe piłkarzy Biało-Zielonych. Oceny wystawiamy w skali od 1 do 10, gdzie każdy piłkarz zaczyna z neutralną notą 6.5 a każde jego zagranie oceniamy na bieżąco in plus jak i in minus. Zaznaczamy, że oceny są subiektywne i gorąco zachęcamy was do dyskusji i wystawiania własnych not.

Mateusz Bąk 7.1 Swoje zrobił, czyste konto zanotował, premię też dostanie, więc może być zadowolony z dzisiejszego meczu. Wybronił sam na sam w pierwszej połowie, co po wpadce z zeszłego tygodnia doda mu pewności siebie.

Marcin Pietrowski 6.8 Nareszcie po paru słabszych meczach mogę wystawić mu ocenę pozytywną. Widać, że prawym obrońcą jeszcze nie jest, ale gra na tej pozycji coraz lepiej.

Tiago Valente 6.7 Do 75 minuty praktycznie bezrobotny na boisku. Potem swoje robił. Raz tylko minął się z piłką ale uratował go Janicki.

Rafał Janicki 6.8 Podobnie jak jego kolega ze środka obrony, przez dłuższy czas miał wolne na boisku. Najbardziej poza zablokowaniem strzału po błędzie Valente, zapamiętamy jego dośrodkowanie (!) z linii końcowej i dodajmy, że nie było to po stałym fragmencie gry.

Nikola Leković 6.9 Powoli chyba powraca Nikola jakiego oglądaliśmy w zeszłym sezonie. Zaliczył tylko jeden mały minusik, poza tym i z tyłu i z przodu był obecny i pod grą.

Maciej Makuszewski 7.3 Maciej jak zawsze naładowany energią, bramkę strzelił, swoje zrobił. Liczymy, że zmiana w drugiej połowie była podyktowana skurczami, tak to właśnie wyglądało a nie kontuzją. Jedyne co mnie raziło w jego grze to to, że po (prawie) każdym kontakcie z przeciwnikiem tarzał się po murawie.

Ariel Borysiuk 7.0 Dobry mecz i w odbiorze i w wyprowadzeniu piłki. Zaliczył kluczowe podanie przy kontrze zakończonej bramką.

Daniel Łukasik 7.2 Jeżeli tylko gra to widać, że z meczu na mecz robi to coraz lepiej. Zastanawiałem się wcześniej czy granie parą Borysiuk-Łukasik jest dobrym pomysłem, dobrzy piłkarze ale o podobnej charakterystyce więc na papierze powinni się dublować. Okazuje się jednak, że dogadują się coraz lepiej. Odnotować też trzeba jego asystę, której rasowy skrzydłowy by się nie powstydził.

Stojan Vranjes 7.0 Ocena za fantastyczną pierwszą połowę, co do drugiej to miałem wątpliwości czy ktoś go w szatni nie zatrzasnął, okazało się, że wyszedł na boisku, tylko za bardzo w piłkę nie grał.

Piotr Wiśniewski 7.0 Wiśnia jak to Wiśnia, w tym sezonie gra bardzo dobrze. Nie jest ważne na jakiej pozycji ma grać, ważne jest to, że na boisku być musi.

Antonio Colak 7.0 Bramki nie strzelił, ale grał bardzo dobry mecz. Zastawiał i przyjmował piłkę bardzo dobrze, zabrakło tylko szczęścia przy główce w końcówce spotkania.

Piotr Grzelczak 6.5 Grzelu za dobrze dziś się nie zaprezentował, przed oceną negatywną ratuje go dośrodkowanie „na nos” do Colaka.

Mateusz Możdżeń i Adam Dźwigała 6.4 Słabe zmiany i tyle.