W miniony weekend drużyna Lechii Gdańsk rocznika 2004 wzięła udział w mocno obsadzonym turnieju piłki nożnej Silesia Football Cup, który odbył się w Katowicach.

Turniej okazał się udany dla młodych zawodników, którzy zajęli w nim bardzo wysokie II miejsce.

Sobotnia rywalizacja grupowa została rozpoczęta przez serię remisów (1:1 z Zagłębiem Lubin i Wartą Poznań), kolejny mecz z Cracovią Biało-Zieloni wygrali przekonująco (3:1). Na zakończenie dnia w meczu z Polonią Warszawa dopisali remis – 2:2. Należy podkreślić determinację młodych zawodników - chłopcy niemal w każdym meczu musieli gonić wynik. Dzień później rozegrano ostatni mecz grupowy – dzięki zwycięstwu 4:0 nad GKS Katowice Lechia zajęła I miejsce w grupie i awansowała do półfinału turnieju.

Mecz półfinałowy z faworytem całego turnieju, Banikiem Ostrawa, który posiada jedną z najlepszych szkółek piłkarskich w Czechach, zawodnicy Lechii rozegrali świetnie. Szybko strzelona bramka pozwoliła im na grę z kontry. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Spotkanie finałowe z ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju, drużyną Korony Kielce, nie układał się po myśli naszych chłopców, którzy czuli trudy spotkania półfinałowego. W końcówce meczu udało im się zdobyć kontaktową bramkę. Niestety zwycięstwo przypadło w udziale zespołowi z Kielc, który zwyciężył 2:1.

Kadra Lechii 2004 podczas turnieju:
Adam Głodek, Kacper Koryciński, Adrian Kłosek, Bartek Kula, Szymon Zimnicki, Francesco Di Sora, Kacper Urbański, Jakub Wireński, Dorian Ramczykowski, Patryk Święczkowski, Erik Lorincz, Wojciech Szulc

Trenerzy:
Grzegorz Grzegorczyk, Mateusz Michalski

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora