×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 7227.

Po kolejnym zwycięstwie we Wielkich Derbach Trójmiasta czas na następny mecz. Spotkanie określane hitem 14. kolejki Ekstraklasy zapowiada się interesująco.

Lechia nie wygrała w Poznaniu w meczu z Lechem od 1965 roku, a na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej od 1962. Drużyna prowadzona przez trenera Djurdjevicia spisuje się poniżej oczekiwań i zajmuje obecnie 6. miejsce z 5 punktami straty do liderującej Lechii. W lidze ostatnio przegrali z Pogonią Szczecin (3:0), a w Pucharze Polski zostali pokonani przez Raków Częstochowa i pożegnali się z rozgrywkami. Jednak to nie oznacza łatwej przeprawy dla Lechistów – w drużynie Lecha jest ciągle wielu klasowych graczy, natomiast zagadką ciągle pozostaje dlaczego nie grają na odpowiednim poziomie.

Kursy Totolotek.pl: Lech Poznań - Lechia Gdańsk   1:2,20   x:3,30   2:3,30

  • Lechia nie strzeliła gola w 4 ostatnich ligowych meczach w Poznaniu.
  • W 3 z 6 ostatnich meczów obu drużyn padł co najwyżej 1 gol.
  • W każdym z 4 ostatnich meczów obu drużyn sędzia pokazał co najmniej 4 żółte kartki.
  • W 2 z 5 ostatnich spotkań obu drużyn padła bramka samobójcza.
  • W 2 z 7 ostatnich meczów ligowych z Lechem Lechia strzeliła gola.

Obaj trenerzy mogą korzystać z usług prawie wszystkich zdrowych zawodników – nikt nie pauzuje za kartki, jednak pod znakiem zapytania stoi występ Macieja Makuszewskiego oraz Patryka Lipskiego, którzy borykają się z niewielkimi urazami. W składzie Lecha znajdują się zawodnicy z przeszłością w Gdańsku tacy jak: Łukasz Trałka, Maciej Makuszewski czy Rafał Janicki.

Spotkanie poprowadzi sędzia Daniel Stefański (Bydgoszcz), jego asystentami będą Marcin Boniek oraz Krzysztof Myrmus. Sędzią technicznym będzie Paweł Malec, a obsługiwać VAR będą Bartosz Frankowski oraz Krzysztof Jakubik.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk, niedziela, 04.11.2018 godzina 18:00, Canal+Sport