Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi pomeczowych trenerów obu drużyn.

JERZY BRZĘCZEK
Na pewno jeśli przegrywa się w 94. minucie na stadionie Lecha to bardzo boli, tym bardziej, że druga połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra, odrobiliśmy straty i mogliśmy pokusić się o zwycięską bramkę. W ostatnich minutach zabrakło nam trochę wyrachowania i cwaniactwa, za szybko traciliśmy piłkę. Grając w Poznaniu jeden punkt jest bardzo cenny, niestety nie udało się go zdobyć.

Przygotowując się do sezonu, założyliśmy sobie, że chcemy zająć lepsze miejsce niż piąte w ubiegłym sezonie. Początek nie jest dla nas optymalny, na pewno dziś zasłużyliśmy na jeden punkt, ale jeśli się traci bramkę w 93. minucie to bardzo boli. Musimy skupić się na tym, by teraz wygrać mecz, bo jest nam to bardzo potrzebne.

Zobacz skrót meczu

MACIEJ SKORŻA
Zacznę od tego, co najbardziej godne podkreślenia – drużyna grała dziś do końca i pokazała charakter. To bardzo ciężko wywalczone trzy punkty. Stracona bramka podziałała na nas mobilizująco, końcówka należała do nas, a akcja bramkowa naprawdę godna była mistrza Polski. Sam przebieg spotkania już tak optymistyczny nie był. Mecz dobrze się dla nas ułożył, zdobyliśmy gola i zaczęliśmy kontrolować grę. O ile w pierwszej połowie robiliśmy to dobrze, w drugiej po wejściu Kuświka nie wyglądało to tak jak powinno. Był taki fragment, gdy Lechia coraz bardziej brała sprawy w swoje ręce i ta bramka „wisiała w powietrzu”.

Na pewno taka sytuacja, gdzie trzeba odwracać losy meczu buduje, a dzisiejsze okoliczności potęgują efekt. Jak najbardziej nam to pomoże, podbuduje drużynę i z większym optymizmem podejdziemy do meczu z Bazyleą. Bardzo się cieszę z dobrej gry kilku zawodników. Wyróżnić można Marcina Robaka, dla którego był to najlepszy jak dotąd mecz w Lechu, do tego okraszony zwycięską bramką. Z dobrej strony pokazał się również Denis Thomalla, widać że ci nowi zawodnicy wkomponowują się w drużynę. No i oczywiście 30 minut Gergo, wszyscy wiemy jak ważną jest dla nas postacią i pokazał dziś, ile może nam dać. Jeszcze raz chciałbym pogratulować całej drużynie walki do końca. Mimo że nie był to nasz najlepszy dzień, potrafiliśmy wywalczyć trzy punkty, pierwsze dla nas w tym sezonie.

Źródło: lechpoznan.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora