Całkiem niedawno Kacper Łazaj grał w zespole juniorów młodszych Lechii, z którym zdobył złoty medal mistrzostw Polski. W poniedziałkowy wieczór 17-latek doczekał się debiutu na boiskach ekstraklasy.

 

W 80. minucie Łazaj zastąpił na placu gry Mateusza Machaja. Dla 17-letniego piłkarza to pierwszy występ na boiskach T-Mobile Ekstraklasy. - W ostatnim czasie wiele się dzieje wokół mnie. Bardzo szybko przeszedłem od gry w juniorach młodszych do występu w ekstraklasie. Dopiero drugi raz znalazłem się w kadrze meczowej i już udało mi się zadebiutować. Ogromnie się z tego cieszę – powiedział nam Łazaj.

W końcówce zawodów zawodnik miał okazję bramkową, ale posłał piłkę obok słupka. Cóż, pierwszy koty za płoty… - Miałem swoją szansę, ale nie wiedziałem, jak zmieścić piłkę między obrońcami Jagiellonii. Próbowałem strzelać w krótki róg, ale niestety, nie trafiłem. Następnym razem się poprawię – śmiał się 17-latek.

Kacper Łazaj zapewnia, że na tym nie poprzestanie i będzie walczył o następne szanse. – Mój apetyt rośnie w miarę jedzenia i na pewno będę chciał udowodnić trenerowi Kaczmarkowi na kolejnych treningach, że znowu warto na mnie postawić – dodał na zakończenie zawodnik.

 

Źródło: lechia.pl