lechia

Sezon jeszcze trwa, wciąż nie wiemy w której klasie rozrywkowej spędzimy kolejny sezon.. Pozwólmy sobie jednak na krótkie podsumowanie szeregów Lechii Gdańsk.

Jedno jest pewne. Ta drużyna potrzebuje gruntownego "remontu". Wiele nazwisk musi zniknąć z list płac Lechii Gdańsk. Pozwólmy sobie już mniej więcej podsumować kadrowe szeregi drużyny.

Wojciech Pawłowski

Tutaj krótki temat, ponieważ Wojtek i tak odchodzi. Piłkarsko na pewno wiele tracimy, co udowodnił chociażby w ostatnim spotkaniu. Inna sprawa, to charakter młodego goalkeepera.

Sebastian Małkowski

Ostatnio przedłużył kontrakt, więc zostaje z Nami. Prawdopodobnie w przyszłym sezonie będzie podstawowym bramkarzem.

Michał Buchalik

Określany wielkim talentem, coś nie może odpalić. Ostatnio zaliczył debiut w barwach Lechii w ekstraklasie, w którym spisał się nie najgorzej. Nie będę jednak podejmował się oceny Michała po tym jednym spotkaniu, i kilku meczach rezerw w których widziałem Buchalika. Rezerwy to jednak inny poziom, i innym napastnikom stawia czoła. W każdym bądź razie, zostaje z Nami.

Vytautas Andriuskevicius

Utalentowany chłopak, lecz ciągle czegoś mu brakuje. Prawdopodobnie szkodzi też mu bliskość biało-zielonego Sopotu.. Wobec wielce prawdopodobnego powrotu Wilka do Lecha, pewnie zostanie z Nami. Ja podjął bym decyzję o zakończeniu przygody litwina w Lechii.

Levon Airapetian

Ciężki przypadek. Jeden z lepszych piłkarzy Lechii, lecz strasznie niestabilny. Levona jednak zatrzymałbym w Gdańsku.

Krzysztof Bąk

Systematycznie obniża loty.. Trzeba przyznać, że leczył długo kontuzję, lecz tak katastrofalne błędy jak w ostatnim spotkaniu popełniają trampkarze. Nie potrafię ocenić, czy Krzysiek powinien zostać.

Luis Santos Deleu

Rewelacyjne rozpoczął przygodę z piłką w Lechii. Najlepszy prawy obrońca ligi, już w debiutanckim sezonie - a to wiele mówi. Poprzednią rundę stracił przez kontuzję w okresie przygotowawczym. Teraz dopisywało mu zdrowie, więc i dyspozycja Deleu znacząco wzrosła. Powinien zostać.

Rafał Janicki

Niestety strasznie obniżył loty. Prawdopodobnie skończy degradacją do drużyny rezerw.

Sergejs Kozans

Sergeja zostawiłbym na przyszły sezon, lecz byłby to dla łotysza spory ukłon.

Sebastian Madera

Długo leczył kontuzję, a gdy wyleczył stał się najlepszym stoperem. Koniecznie wykupić z Widzewa. Podkreślę, że Sebastian uchodzi za wzór profesjonalnego sportowca. Jego podejście do treningów i życia, jest godne naśladowania dla pozostałych graczy.

Luka Vućko

Kolejny zawodnik, który niesamowicie obniżył loty. Prawdopodobnie zostanie, lecz będzie to ostatnia szansa.

Jakub Wilk

Zapakować i odesłać do Poznania. Jego ostatni występ, i DRAMATYCZNY błąd ( ? ) powiewa na kpinę. Nie dziwię się opiniom wielu ludzi, którzy twierdzą, że Jakub chciał pomóc Lechowi w zdobyciu pucharów.

Marko Bajić

To taki inny typ Airapetiana. Bardzo zdolny, lecz bardzo nierówny. Prawdopodobnie zostanie.

Mateusz Machaj

Oczywiście, że powinien zostać. Oby obyło się bez kolejnych wielomiesięcznych kontuzji, to będziemy mieli z Mateusza dużo pożytku.

Paweł Nowak

Jego czas w Lechii dobiega końca. Niestety trudno będzie znaleźć godnego zastępce.

Marcin Pietrowski

Pozwolę sobie zacytować klasyk - "Go nie można zwolnić, go trzeba wypierdolić dyscyplinarnie". Niezadowalający poziom sportowy, na dodatek stały bywalec dyskotek, gdzie nie oszczędza przy barach. Sprzedać za parę piłek gdzieś do V ligi i zapomnieć.

Jakub Kosecki

Waleczne serce. Niezwykle ciężko będzie zatrzymać Kubę w Lechii, choć On sam poważnie rozważa taką opcję. Legia prawdopodobnie zostanie mistrzem, więc pościaga kolejne nazwiska, i może zabraknąć miejsca dla Kuby w Legii. Już dziś kontrakt z warszawskim klubem przedłużył Ljuboja, co jest pierwszym kroczkiem do pozyskania Koseckiego definitywnie.

Kamil Poźniak

Wypożyczyć na pół roku do 1 ligi (chyba, że sami tam będziemy, to zostawić w takim wypadku). Jeśli w końcu nie odpali na boisku.. odpalić.

Łukasz Surma

Również czas Łukasza dobiega końca. Jedna z najbardziej potrzebujących wzmocnień pozycja w Lechii.

Razack Traore

Tutaj raczej sprawa jest jasna. Razack dużo dał Lechii, lecz chce odejść. Z niewolnika nie ma pracownika.

Tomasz Dawidowski

Zapakować razem z Pietrowski, chociaż tu mówię tylko o prezentowanym poziomie sportowym.

Ivans Lukjanovs

Myślami już poza Gdańskiej, i nie zabijajmy tych marzeń. A jeśli prawdą jest, że Wania chce zarabiać około 60tys zł miesięcznie, to można zwolnić już teraz miejsce w drużynie.

Piotr Grzelczak

Trochę niedoceniany, trochę też w tym racji jest. Zostaje jednak w Lechii.

Josip Tadić

To kolejny niewypał słynnego już komitetu transferowego. Odpalić.

Piotr Wiśniewski

OSTATNIA szansa dla Wiśni. Jeśli nie wróci na wysoki poziom, odpalić.

Aleksandr Sazankou

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ?

Oczywiście jest też kilku młodych, którym należy dać szansę. Duda, Kacprzycki czy Kostrzewa, to zawodnicy, którzy w razie ewentualnego spadku Lechii, mogą grać u Nas pierwsze skrzypce. Jak Wy oceniacie kadrę Lechii? Kogo byście zostawili, kogo odpalili?

Zapraszam do typowania.