Nie będzie to na pewno zapowiadana Francja, ani planowany mecz gwiazd TVN'u z politykami.

Jak wiadomo, pierwotny termin otwarcia stadionu wyznaczony był na 9 czerwca. Tego dnia Piłkarska Reprezentacja Polski miała rozegrać towarzyskie spotkanie z Francją. Z powodu opóźnień, miejsce tego meczu przeniesiono do Warszawy, na stadion Legii.

Następnie, 23 czerwca, postanowiono zorganizować mecz pomiędzy gwiazdami stacji TVN oraz Reprezentacją polskich Parlamentarzystów. Inauguracyjny mecz, miał być uświetniony koncertami Budki Suflera oraz Myslovitz. Tego dnia, miały też się odbywać zwiedzanie całego kompleksu z przewodnikami. Całość miała przypominać wielki festyn. Jednak, już wiadomo, że i ta impreza nie otworzy PGE Areny. Powód? Decyzja policji, która nie może dopuścić do imprezy masowej w miejscu nie spełniającym warunków bezpieczeństwa.

Okaże się prawdopodobnie, że pierwszy mecz na Arenie na Euro2012, rozegra gospodarz tego obiektu. Czyli - Lechia. Zarząd klubu postanowił na 23 lipca, wyznaczyć datę premiowego meczu Biało Zielonych na nowym terenie. Z tego powodu, odrzucił on ofertę zorganizowania tego dnia, meczu o Superpuchar Polski, pomiędzy Wisłą, a Legią.
Rywal Lechii na to spotkanie nie jest jeszcze znany. Wśród kibiców panuje opinia, że powinien to być Juventus. Historia bowiem, zatoczyła by wtedy koło, gdyż włoski zespół jest jedynym klubem, z którym Lechia mierzyła się w Europejskich Pucharach.

Strażacy natomiast, twierdzą, że najbezpieczniejszym terminem, będzie pierwszy mecz ligowy Lechii, który zaplanowany jest na 29 lipca.

PZPN natomiast zdecydował o przeniesieniu kolejnego towarzyskiego spotkania Kadry Polski, z Niemcami. Z powodów sporych opóźnień na Stadionie Narodowym, ten wrześniowy mecz zostanie rozegrany w Gdańsku.

Źródło: Własne