Jeszcze tylko tydzień dzieli nas od oczekiwanej przez wielu pielgrzymki kibiców na Jasną Górę.

Jedni za nią tęsknią, bo poczuli wyjątkowy klimat wspólnej modlitwy, dziękczynienia za wszelkie dobro, które przez cały rok w całej Polsce udało się dokonać na rzecz krzewienia patriotyzmu, promocji bohaterów naszej historii. Chcą się wspólnie spotkać, aby wysłuchać dobrego wykładu i dyskutować o przyszłości. To są niezwykle cenne doświadczenia, które przyniosą jeszcze większe niż dotychczas owoce.

Są też tacy, którzy przy okazji pielgrzymki, rozrywać będą szaty. Pouczać kto może, a kto nie pielgrzymować do trony Królowej Polski. Sami pewnie tam jeszcze nigdy nie zawitali. Będą i tacy, którzy służbowo uczestniczą w liturgii, słuchają tego samego kazania czy wykładu, ale wyciągają z nich zupełnie inne wnioski niż większość obecna na Jasnej Górze pielgrzymów. Mogliśmy się o tym przekonać w ubiegłym roku zwłaszcza z relacji „Gazety Wyborczej” i „Tygodnika Powszechnego”. Różnica w odczuwaniu wydarzenia, w którym uczestniczymy już od sześciu lat bierze się stąd, że kibice przybywają tu nie na rozkaz, ale z potrzeby serca.

W wielu miejscach trwają jeszcze zapisy na autokary na Jasną Górę. Zainteresowanym udziałem w pielgrzymce polecam kibicowskie fora internetowa. Tam są podawane wszystkie potrzebne namiary. Przypominam o przywiezieniu patriotycznych transparentów klubowych, które tradycyjnie zostaną poświęcone po Mszy św. i zaprezentowane na Jasnogórskich Wałach. Na pielgrzymce będzie można także nabyć szaliki cegiełki oraz książki tegorocznego prelegenta, którym będzie Leszek Żebrowski. Przypomnę, że chcemy w tym roku pielgrzymować pod hasłem: „Chwała Prawdziwym Zwycięzcom!”, przywołując bohaterskich Powstańców Warszawskich, w zbliżającą się 70. rocznicę ich wolnościowego zrywu. To są postaci, z których miłości do Boga i Ojczyzny czerpać chcemy pełnymi garściami. Nasze uroczystości będą, jak co roku, transmitowane przez TV Trwam.

Do zobaczenia 4 stycznia na Jasnej Górze!

{joomplucat:882 limit=6|columns=3}

Zobacz całą galerię

Zapisy na autokar

Wyjazd z Gdańska zaplanowany jest na godz. 02.00. Powrót planujemy po zakończeniu koncertu lub ustaleniach na miejscu w Częstochowie. Chętni mogą zgłaszać się poprzez e-maila lub telefonicznie do kolegi Zbyszka Wnuka (Wnuczek). Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i tel. 502-549-346.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w autokarze, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Koszt przejazdu ok. 100 zł.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora