Krystian Okoniewski może niebawem zostać zawodnikiem Górnika Zabrze. Takie informacje docierają z Górnego Śląska. 17-latek miałby zastąpić Szymona Włodarczyka, który może opuścić klub jeszcze tej zimy.

Lechia Gdańsk tydzień temu ogłosiła, że nie przedłuży wygasającego 30 czerwca kontraktu Krystiana Okoniewskiego. Piłkarz nie pojechał więc na zgrupowanie do Turcji i trenuje obecnie z zespołem występującym na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. Napastnik wzbudza jednak zainteresowanie innych klubów, co zresztą nie dziwi bo w juniorach prezentuje się nieźle, ma ogromny talent i na koncie bramkę m.in. w sparingu z Szachtarem Donieck. W Lechii jednak realnej szansy nie dostał i w Ekstraklasie nawet nie zadebiutował. 

Według informacji Piotra Koźmińskiego z portalu WP SportoweFakty Okoniewski może niebawem trafić do Górnika Zabrze, który poszukuje zastępstwa dla Szymona Włodarczyka. Napastnik Lechii latem będzie do wzięcia jedynie za ekwiwalent, a niewykluczone, że trafi na Śląsk jeszcze wcześniej.

źródło: WP SportoweFakty