Krasava to prawdziwy klejnot wśród futbolówek.

Inspirowana czerwonym rubinem, stanie się prawdziwą ozdobą polskich boisk. Piłka zadebiutuje na boiskach LOTTO Ekstraklasy w lutym 2017 roku.

Piłka, którą rywalizować będzie szesnaście zespołów LOTTO Ekstraklasy, posiada wyraźny jaskrawoczerwony wzór, poprzecinany postrzępionymi liniami, co ma symbolizować wydobywany w Rosji czerwony rubin. Nazwa piłki pochodzi od słowa używanego przez tamtejszych kibiców do opisywania piękna futbolu. Piłka ta będzie oficjalną piłką Pucharu Konfederacji FIFA w 2017.

- To już czwarta piłka wyprodukowana przez adidasa, na której znalazło się logo Ekstraklasy – mówi Michał Siara, menadżer ds. marketingu Ekstraklasa SA. - Każda z nich to marka sama w sobie, więc jesteśmy pewni, że i Krasava będzie często znajdowała drogę do siatki – dodaje.

Piłka opiera się na sprawdzonej już konstrukcji z paneli znanej z Beau Jeu, Fracas oraz piłki na europejskie eliminacje Mistrzostw Świata. Wyposażono ją w wysokiej jakości powłokę syntetyczną. Pozwala ona precyzyjnie panować nad piłką, a także zapewnia lepszą widoczność w locie.

- Bardzo się cieszymy z kolejnej piłki adidas w LOTTO Ekstraklasie. Wierzymy, że nowa piłka „Krasava” będzie trafiać jeszcze częściej do bramki ku uciesze kibiców – mówi Krzysztof Łuczakowski, Senior Manager Sports Marketing adidas Poland. - Cieszymy się bardzo, że nasza dotychczasowa współpraca jest doceniania przez kluby jak i samą Ekstraklasę, czego wyrazem jest chęć dalszej wieloletniej współpracy. Widzimy wyraźnie, iż rozwój naszej współpracy daje nam wymierne korzyści i wspiera nasze strategiczne działania, co pozwala nam bardzo pozytywnie patrzeć w przyszłość – dodaje Łuczakowski.

Współpraca pomiędzy Ekstraklasą i marką adidas trwa od 2014 roku, kiedy to 18 lipca piłkarze po raz pierwszy w Polsce oficjalnie rozegrali mecz piłką Brazuca. Nowa umowa została zawarta na okres trzech lat i będzie obowiązywać do końca sezonu 2019/20.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora