lechia

Kolejni zawodnicy w kręgu zainteresowań Lechii. Do zespołu dołączą brazylijczyk Ricardinho, oraz Przemysław Kostuch.

Trenerowi biało-zielonych spośród grona testowanych graczy najbardziej przypadł do gustu Przemysław Kostuch. 24-letni stoper, który z gdańską drużyną trenował od środy, musiał jednak wrócić do Wejherowa, gdyż z tamtejszym klubem ma czteroletni kontrakt. Lechia podjęła negocjacje z beniaminkiem II ligi, aby wykupić stopera. Zapewne trzeba będzie wyłożyć około 150 tysięcy złotych. Gdy negocjacje zakończą się powodzeniem, Kostuch dołączy do Wronek.

Kolejnym wolnym zawodnikiem prawdopodobnie pozyskanym przez Lechię będzie Ricardinho. 23-letniemu Brazylijczykowi skończył się kontrakt z Wisłą Płock, dla której w minionym sezonie w I lidze strzelił 12 goli. Powinien on lada dzień dołączyć do obozu Lechii.

Powodzeniem kończą się negocjacje kontraktu z prawym obrońcom - Deleu. Brazylijski obrońca, jeden z lepszych w szeregach biało-zielonych na jesieni, wkrótce przedłuży kontrakt.

Zaproszenie na zgrupowanie pierwszej drużyny otrzymał Patryk Sobczak. Oznacza to, iż kolejny raz zabraknie miejsca dla Bartosza Kanieckiego. Pozyskanego w pakiecie z Grzelczakiem bramkarza, nie interesuję rola rezerwowego, więc zapewne skończy się kolejnym wypożyczeniem bramkarza Lechii.

W kręgu zainteresowań jest kolejny gracz Widzewa, Łukasz Broź, ale na ten transfer gdańszczan może być nie stać, bo na razie łódzki klub mówi o kwocie miliona złotych odstępnego, gdyż z piłkarzem ma jeszcze dwuletni kontrakt.

Kandydatami do gry w zespole biało-zielonych są między innymi Dorde Cotra z Polonii Warszawa, Artur Gieraga z ŁKS, Łukasz Broź z Widzewa oraz Hiszpan Javi Martos, który ostatnio reprezentował barwy belgijskiego Charleroi. - Nie komentujemy żadnych nazwisk, dopóki umowy nie będą podpisane - powiedział nam Bartosz Sarnowski, członek zarządu Lechii. - Na pewno jeszcze nie zakończyliśmy procesu wzmacniania zespołu i naszym celem jest, aby na zgrupowanie dojechali kolejni nowi piłkarze.

Wciąż nie wiadomo, jak zakończy się sprawa kontraktu Traore. Nieoficjalnie mówi się, że zawodnik może podpisać umowę z Legią Warszawa, która będzie obowiązywała od 1 stycznia. Oznaczało by to, iż odszedł by z Lechii za darmo.

- Jest wciąż naszym piłkarzem. Dostał propozycję nowego kontraktu, ale jeszcze się nie określił - wyjaśnił Sarnowski.

źródło : własne, Dziennik Bałtycki, Trójmiasto.pl