Serwis trojmiasto.sport.pl informuje kiedy kończą się kontrakty poszczególnym zawodnikom Lechii Gdańsk.

Aby ułatwić orientowanie się w temacie transferów Lechii, dziennikarze przygotowaliśmy ściągę, gdzie informują m.in. komu kończą się kontrakty i kto może opuścić biało-zielonych.

Bramkarze:

Mateusz Bąk - umowa do czerwca 2017 roku. Z Lechią związany od początku profesjonalnej kariery. Przygody z klubami z Portugalii, Bułgarii oraz Polski.
Dariusz Trela - z Lechią związany do końca czerwca 2017 roku. Mówi się o wypożyczeniu bramkarza do GKS-u Tychy. W Lechii od czerwca 2014 roku.
Damian Podleśny - kontrakt ważny do końca czerwca 2017 roku.

Obrońcy:

Rafał Janicki - stoper Lechii umowę ważną ma do końca czerwca 2016 roku. Piłkarzem interesowały się kluby z Belgii, choć sam Janicki chciałby grać w Bundeslidze.
Damian Garbacik - wychowanka Granicy Kętrzyn kontrakt z Lechią wiąże do końca czerwca 2017. Do ekstraklasy zgłoszony w listopadzie 2014 roku.
Rudinilson - do końca czerwca 2016 roku. W Lechii pojawił się w 2014 roku z rezerw Benfiki Lizbona.
Mavroudis Bougaidis - Grek do Lechii wypożyczony jest z hiszpańskiej Granady na najbliższy sezon - do końca czerwca 2016. Biało-zieloni mają prawo pierwokupu.
Adam Dźwigała - umowa do końca czerwca 2017. W Lechii od lipca 2014.
Mateusz Możdżeń - z Lechią związany kontraktem do końca czerwca 2017 roku.
Nikola Leković - Serb do Lechii przyszedł w lutym 2014 i związał się z gdańskim klubem umową trwającą do końca czerwca 2016.
Jakub Wawrzyniak - nowy nabytek Lechii otrzymał 2,5-letnią umowę do końca czerwca 2017 roku
Grzegorz Wojtkowiak - kolejny nowy piłkarz Lechii. Związał się z nią kontraktem do końca czerwca 2017.

Pomocnicy:

Daniel Łukasik - wykupiony z Legii Warszawa zawodnik ma kontrakt ważny do końca czerwca 2018 roku.
Bruno Nazario - Brazylijczyk do Lechii przyszedł z niemieckiego Hoffenheim na zasadzie rocznego wypożyczenia, które trwać będzie do końca czerwca 2015 roku.
Maciej Makuszewski - reprezentowany przez Mariusza Piekarskiego pomocnik przyszedł do Lechii na początku 2014 roku i w Gdańsku zostanie do końca czerwca 2018 roku.
Ariel Borysiuk - początkowo do Lechii trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia z niemieckiego 1. FC Kaiserslautern. Ostatecznie jednak z tego klubu wykupiony i jako piłkarz Lechii będzie w Gdańsku występował do końca czerwca 2017 roku.
Marcin Pietrowski - do końca czerwca 2017. Z Lechią związany od początku swojej kariery.
Bartłomiej Pawłowski - były piłkarz Malagi wykupiony został z Widzewa Łódź. W Lechii zostanie do końca czerwca 2017 roku.
Stojan Vranješ - Bośniak w lutym 2014 roku związał się z Lechią trzyletnią umową. Kontrakt ważny do końca czerwca 2017 roku.
Donatas Kazlauskas - nowy pomocnik Lechii z Litwy podpisał 3,5-letnią umowę - do końca czerwca 2018 roku.

Napastnicy:

Piotr Grzelczak - w Lechii od czerwca 2013 roku. Pomocnikowi z końcem czerwca 2015 kończy się kontrakt. Wszystko wskazuje, że z piłkarzem nie zostanie przedłużona umowa.
Piotr Wiśniewski - w klubie od 2005 roku. W listopadzie przedłużono umowę z doświadczonym pomocnikiem do końca czerwca 2016 roku.
Adam Buksa - z Lechią związany umową do końca czerwca 2017 roku.
Antonio Colak - Chorwat wypożyczony z klubu 2. Bundesligi FC Norymberga do końca czerwca 2015 roku. Klub na pewno wykorzysta możliwość pierwokupu.
Kevin Friesenbichler - wypożyczony z rezerw Benfiki, z Lechią związany do końca czerwca 2015 roku.

*W zestawieniu pominęliśmy piłkarzy, którzy na pewno opuszczą Lechię Gdańsk: Diego Hoffmann, Filip Malbašić, Adłan Kacajew, Danijel Aleksić, Henrique Miranda oraz Tiago Valente.

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora