Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane. Jest to decyzja mocno kontrowersyjna, szczególnie z uwagi na to, że nikt nie kontaktował się z klubami. Ot, tak postanowiono i koniec. 

Na stronie PZPN-u czytamy, że obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie poinformowano, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja. Pełny komunikat PZPN dostępny jest W TYM MIEJSCU.

O komentarz poprosiliśmy trenera rezerw Lechii Dominika Czajkę, który nie krył zdziwienia decyzją. - Po cichu liczyliśmy na to, że będzie szansa na dogranie sezonu. Mówię to z perspektywy trenera naszego zespołu, ponieważ jest on złożony z młodych zawodników, a dla nich każdy rozegrany mecz jest kolejnym krokiem w przód. Jest to nauka, ale też walka o miejsce w pierwszej drużynie Lechii. Jest paru zawodników, którzy kończą wiek juniora i zostali postawieni w trudnej sytuacji. Na teraz nie mogę jednoznacznie ocenić ich potencjału. Chciałbym się mylić, ale może mieć to dla nich negatywny skutek - powiedział trener Czajka.

Wobec powyższej decyzji rezerwy Lechii zakończyły sezon 2019/20 na 8. miejscu w tabeli IV ligi. Nie to jest jednak najistotniejsze. Decyzja podjęta została bez wcześniejszego informowania o tym kluby. - Rzeczywiście, nikt z nami nie konsultował tej decyzji, choć oczywiście zdajemy sobie sprawę jaka sytuacja panuje obecnie w kraju, jak i na świecie. Z niecierpliwością czekamy na datę rozpoczęcia kolejnego sezonu, a zespołom które awansowały składam gratulacje i życzę powodzenia w trzeciej lidze - podsumował trener Czajka.

Jak mogliście wyżej przeczytać, decyzja odnośnie dalszej rywalizacji Centralnej Ligi Juniorów, w której występuje zespół Lechii, podjęta zostanie 12 maja. Trudno sobie jednak wyobrazić inny scenariusz niż grania również w tym przypadku. Można jedynie żałować, bo tak naprawdę najbliższe miesiące są idealne do gry w piłkę.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora