lechia

Dziś od godziny 15:30 juniorzy Lechii Gdańsk rozpoczęli swoje zmagania w halowym turnieju Mercedes-Benz Junior Cup, Cały turniej jest podzielany na dwa dni. W turnieju uczestniczą takie zespoły jak Celtic Glasgow, Lezio Roma, Hamburger S, VfB Stuttgart czy U19 USA.

 

W pierwszej części turnieju Gdańscy piłkarze rozgrywali swoje mecze w grupie A gdzie przyszło im się zmierzyć z U19 USA, VfB Stuttgart oraz FSV Mainz 05,

W pierwszym meczu po wyrównanym meczu nieznacznie ulegli reprezentacji USA do lat 19 przegrywając 1:0

Ta przegrana zadziałała zdecydowanie mobilizująco na młodych zawodnikach, którzy pewnie pokonali FSV Mainz 05 aż 3:0 młodzi piłkarze z Gdańska od początku grali zdecydowanie twardo, dużo się ruszali przez co Mainz popełniało sporo błędów. Po zdobyciu pierwszego gola przez Lechie w ciągu 2 minut Mainz mógł doprowadzić do wyrównania ze względu na faul, który spowodował jeden z obrońców Lechii w polu karnym jednakże Mainz nie wykorzystał go strzelając w słupek. Gdańscy piłkarze dalej nie odpuszczali co efektem były strzelone kolejne dwie bramki. Mainz również nie rezygnowało z gry jednakże brakowało im szczęścia a piłki, które leciały w bramkę zazwyczaj odbijały się o słupek bądź też gdańskich obrońców.

O godzinie 19:05 na przeciwko Lechii stanęła młoda drużyna VfB Stuttgart. Jeden z ciekawszych meczów turnieju mimo iż początek tego nie zapowiadał pierwszego gola w 8 minucie strzelił Siman Gumus, który nie dał żadnych szans młodemu bramkarzowi Lechii. Jednak Stuttagart długo nie cieszył się zwycięstem ponieważ 2 minuty później wyrównującą bramkę strzelił Damian Kugiel, który pewnie wykorzystał rzut karny. W czasie gdy każdy myślał że mecz zakończy się remisem po zamieszaniu Lechiści niestety stracili gola w 13 minucie a dwie minuty później sędzia zakończył grę.

Z dorobkiem 3 punktów Lechia Gdańsk zakończyła swoje mecze grupowe na 3 miejscu. Dzięki temu została utworzona nowa grupa, w której znalazły się takie zespoły jak SC Freiburg, Stuttgart oraz Celtic Glasgow. W pierwszym meczu w nowej grupie Lechia zmierzyła się z SC Freiburg. Lechiści już po 3 minutach przegrywali 1L0 lecz w ciągu 3 minut udało się zremisować po indywidualnej akcji Barłomiej Smuczyński nie dał szans bramkarzowi Freiburg, ten wynik utrzymał się tylko przez 30 sekund ponieważ po stałym fragmencie gry lechiści stracili kolejnego gola. W 6 minucie natomiast po zespołowej akcji strzelił Łukasz Kacprzycki wynik 2:2 utrzymywał się aż do 14 minuty kiedy po szybkiej kontrze Nico Gutjahr nie miał litości dla gdańskiego bramkarza.

To koniec pierwszej części turnieju kolejny rozpocznie się jutro od godziny 13:20, natomiast swój pierwszy mecz Lechia rozegra o 13:37 z Celtic Glesgow

Pierwsza runda:

Gruppe A

U19 USA
Lechia Danzig
VfB Stuttgart
FSV Mainz 05

Gruppe B

Lazio Rom
Celtic Glasgow
SC Freiburg
Hamburger SV

Wyniki wszystkich spotkań:

Pierwsza runda:

U19 USA 1:0 Lechia Gdańsk
VfB Stuttgart 1:2 FSV Mainz 05
Lazio Rom 2:1 Celtic Glasgow
SC Freiburg 4:1 Hamburger SV

U19 USA 0:1 VfB Stuttgart
Lechia Gdańsk 3:0 FSV Mainz 05
Lazio Rom 1:1 SC Freiburg
Celtic Glasgow 1:2 Hamburger SV

FSV Mainz 05 4:0 U19 USA
VfB Stuttgart 2:1 Lechia Gdańsk
Hamburger SV 2:0 Lazio Rom
SC Freiburg 3:0 Celtic Glasgow

Druga rudna:

Gruppe 1
FSV Mainz
Hamburger SV
Lazio Rom
U19 USA

Gruppe 2
SC Freiburg
SV VfB Stuttgart
Lechia Gdańsk
Celtic Glasgow

Druga runda:

Hamburger SV 4:1 U19 USA 4:1
VfB Stuttgart 1:3 Celtic Glasgow 1:3
Lazio Rom FSV Mainz 05
Lechia Gdańsk - SC Freiburg

Zasady turnieju:

Turniej rozgrywany przez 2 dni
2 grupy po 4 zespoły
8 zawodników w polu 4 na rezerwie.
cały mecz trwa 15 minut
przerwa 2,30 min

.

źródło: własne/mercedes-benz junior cup