Od przyszłego sezonu ekstraklasy do zakupu biletu i wejścia na mecz ligowy wystarczający będzie dokument potwierdzający tożsamość.

Taka propozycja znajduje się w projekcie nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, który jeszcze przed sierpniowym posiedzeniem Sejmu ma trafić do laski marszałkowskiej.

Na bilecie będą imię i nazwisko oraz numer PESEL. – Będzie go można kupić przez internet. Przy wejściu na stadion będzie ważny tylko z dokumentem ze zdjęciem – podkreśla przewodniczący sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu Ireneusz Raś z PO. Zniknie obowiązek posiadania karty kibica. – To zmiany w duchu zwrócenia się ku widowni, bez której impreza sportowa jest przecież martwa – mówi poseł PiS Andrzej Bętkowski, członek podkomisji, która przygotowała projekt.

Trzeba jednak pamiętać, że wymogi ustawowe nie oznaczają całkowitego usunięcia kart kibica. Podobnie jak np. w Wielkiej Brytanii rezygnacja z wymogu nie sprawiła, że kluby zrezygnowały z kart. Teraz karta nie będzie jednak obowiązkowa, co ułatwi życie przede wszystkim osobom chodzącym na różne mecze w kraju. Do dziś zdarza się, że posiadanie karty jednego klubu utrudnia wejście na obiekt w innym mieście.

Źródło: 12zawodnik.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora