Przed meczem z drużyną z Nowego Sącza trener Lechii Gdańsk Piotr Nowak odpowiadał na pytania dziennikarzy.

- Widać, że ligowy beniaminek z Nowego Sącza, nie odbiega umiejętnościami i klasą od drużyn, które grają dłużej w Lotto Ekstraklasie. Ich pomysły na grę nie są przypadkowe, podobnie jak chociażby zwycięstwo Sandecji w Białymstoku czy postawa w spotkaniach z Legią Warszawa czy Lechem Poznań - podkreślał trener Piotr Nowak.

Szkoleniowiec Lechii przyznał, że w poczynaniach Biało-Zielonych w piątkowym spotkaniu musi dominować pewność siebie.

- Kilka dni spędzonych w Gniewinie, a także mecz w Szczecinie pokazały, że nasza pewność siebie wraca. W spotkaniu z Sandecją w naszej każdej akcji, każdym podaniu, dośrodkowaniu czy strzale ta pewność siebie musi być obecna. Wówczas nie powinniśmy drżeć o wynik meczu – stwierdził trener Biało-Zielonych.

Historia spotkań z Sandecją Nowy Sącz

Piotr Nowak skomentował również postawę nowych zawodników, którzy zadebiutowali w barwach Lechii w meczu w Szczecinie – Patryka Lipskiego i Błażeja Augustyna.

- Widać, że Patryk będzie dla nas dużym wzmocnieniem. Podobnie jak Błażej. Lipski to gracz, który w perspektywie czasu wniesie wiele do naszych poczynań ofensywnych. Z kolei Augustyn to doświadczony gracz, który wiele sezonów spędził na zachodzie. Jego osobowość, a nawet postura uprawniają go do tego, by mieć posłuch w naszej defensywie. Z nami jest również Joao Oliveira, który ma za sobą pierwsze treningi i zrobił bardzo dobre wrażenie. Jego wkomponowanie w zespół otworzy nam sporo możliwości w ofensywie – przyznał Piotr Nowak.

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora