lechia

"Spełnione marzenie ciężko chorego Dawidka" - taki tytuł ma news na stronie TVP.pl i jest w tym dużo prawdy.

Kiedy koncentrator tlenu trafił do domu ciężko chorego Dawida, ten powiedział płaczącej z radości mamie – „dostałem trochę szczęścia”. Dzięki aparatowi 14-letni Dawid będzie mógł spełnić swoje marzenie czyli spotkać się z reprezentacją Hiszpanii w czasie Euro 2012. I pokibicować tej drużynie w czasie meczu rozgrywanego na PGE Arena.

Piłek, fotografii sportowców, proporczyków ma Dawid w swoim pokoju mnóstwo. Piłką nożną jak mówi jego mama - zainteresował się pięć lat temu. Każdy mecz to dla niego wielkie przeżycie.

Dawid uczy się w domu. Trafiliśmy właśnie na jedną z takich lekcji. Ale choć początkowo Dawid zgodził się na rozmowę z nami. Potem się wycofał. Na rozmowę nie miał chyba siły. Dawid choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Swoje szczęście, które właśnie dostał czyli koncentrator tlenu udało się kupić dzięki wielu ludziom dobrej woli, którzy gdy tylko dowiedzieli się z mediów o marzeniu chłopca postanowili mu go sprezentować.

Zobacz materiał wideo na tvp.pl

Jego choroba wciąż postępuje, coraz trudniej Dawidowi oddychać, a chłopiec nie chce by podłączono go do respiratora. Koncentrator tlenu wspomagać będzie jego oddychanie.

Mama Dawida wciąż nie może się nadziwić, jak wielu ludzi zaoferowało pomoc jej synowi. Czasami trudno jej ukryć łzy wzruszenia.

Dzięki koncentratorowi tlenu wyjazdy na mecze stały się dla Dawida znowu realne, Chłopiec marzy o wyjeździe do Hiszpanii. Ale jak mówi jego mama: oby termin ostatniego meczu wciąż był daleko przed nami.

Redakcja Lechia.net również podpisuje się pod tymi wiele mówiącymi słowami mamy Sylwii.

Lechia Gdańsk

Źródło: tvp.pl / fot. cafefootball.eu

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora