lechia

Już jutro przedostatnia kolejka bieżącego sezonu. Przeanalizujmy więc krótko szanse poszczególnych ekip w wyścigu o mistrza, oraz po spadek.

Na zdobycie mistrzostwa szansę ma wciąż pięć czołowych drużyn tabeli. Jak zapowiadają się spotkania wymienionych drużyn, kto jest faworytem w wyścigu po mistrza?

Legia Warszawa Legia już jutro stawi się na PGE Arenie, by zdobyć 3 punkty, i wciąż być stroną rozdającą karty. Niestety dla Legii, czwartkowe spotkanie jest też niezwykle ważne dla Lechii Gdańsk, która potrzebuje jednego punktu w dwóch spotkaniach, by "przyklepać" utrzymanie w ekstraklasie. W tym spotkaniu typuje remis, prawdopodobnie bramkowy. W ostatnim spotkaniu sezonu na Łazienkowską zawita kielecka Korona. Lekkie wskazanie na Legie, lecz waleczność (brutalność?) Korony nie zna granic, i mogą sprawdzić niespodziankę. Stawiam jednak na Legie. Podsumowując, Legia zdobędzie 4 punkty. Śląsk Wrocław Śląsk w czwartek podejmuje Jagiellonie Białystok. Drużynę, która już o nic nie walczy, i na dodatek wyruszająca do Wrocławia w osłabionym składzie. Śląsk również jest zdziesiątkowany, lecz presja wyniku oraz ambicja zawodników pozwoli wyjść im zwycięsko z tego pojedynku. W ostatniej kolejce Śląsk wyrusza na trudny teren, do zaprzyjaźnionej Wisły. Prawdopodobnie padnie w tym spotkaniu remis, chociaż pięknie było by dla wrocławian zdobyć mistrza na przyjacielskim gruncie. Stawiam na 4 punkty zdobyte przez Śląsk. Ruch Chorzów Największa niespodzianka sezonu, która.. ma olbrzymie szansę na mistrzostwo! Już jutro Ruch podejmie na wyjeździe zdegradowaną już, oraz rozbitą psychicznie Cracovię. Inny wynik niż zwycięstwo gości będzie ogromnym zaskoczeniem, więc 3 punkty dla Ruchu. W ostatniej kolejce udaje się do Chorzowa Lechia, która prawdopodobnie tam polegnie. Zdobycz 6 punktowa może oznaczać mistrzostwo dla Chorzowa ! Lech Poznań Złapali ostatnio wiatr w żagle, na dodatek grają z drużynami, które nie walczą już o nic. Wygląda na to, że Lech poradzi sobie jutro na własnym terenie z Podbeskidziem, oraz w niedziele powinien zdobyć kolejny komplet na tragicznie grającym od 7 spotkań Widzewie. Wychodzi, że 6 punktów powędruje do poznania. Korona Kielce Najmniejsze szanse na mistrzostwo wśród tej piątki drużyn. Prawdopodobnie w łatwy sposób uporają się u siebie z Widzewem, lecz w ostatniej kolejce pojadą do mającej nóż na gardle Legii, gdzie prawdopodobnie polegną. Trzy punkty dla Korony.

Według moich typów, tabela będzie wyglądała tak :

1. Ruch Chorzów 55 pkt 2. Legia Warszawa 54 pkt 3. Lech Poznań 54 pkt 4 Śląsk Wrocław 54 pkt 5. Korona Kielce 51 pkt Oznaczało by to, że sensacyjnym mistrzem kraju zostanie Ruch Chorzów !

W europejskich pucharach zagrają więc Ruch, Legia, Lech oraz Śląsk. Wrocławianie załapią się do pucharów, dzięki zdobyciu przez Legie Pucharu Polski, dzięki czemu czwarta drużyna ligi wskakuje do "europy".

Kwestia spadku jest już praktycznie przesądzona, a potwierdzenie okaże się już jutro. ŁKS Łódź nie wygra spotkania z Bełchatowem, więc spadkowiczami zostaną ekipy ŁKSu oraz Cracovii Kraków. Każdy inny scenariusz będzie dla mnie niezwykle zaskakujący, wręcz nieprawdopodobny.

PS. Moja osobista myśl.. Czeka Nas wstyd w pucharach..