Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Ligi oprócz Jagiellonii Białystok ukarany został Piast Gliwice. Dyskwalifikacje nałożono ponadto na trenera Lecha Poznań Nenada Bjelicę oraz pomocnika Lechii Gdańsk Romário Baldé.

Komunikat Komisji Ligi:

W sprawie wejścia kibiców Legii Warszawa na stadion w Białymstoku, podczas meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, Komisja Ligi informuje, że sprawa zostanie rozpatrzona na kolejnym posiedzeniu (4.10.2017). Jagiellonia została zobowiązana do przekazania zapisów monitoringu. Dodatkowo obydwa kluby mają zapoznać się ze wzajemnymi stanowiskami zawartymi w pismach dostarczonych przez kluby do Komisji Ligi.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa w 10. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Białegostoku nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. Dodatkowo odwieszeniu podlega kara w wysokości 10 tysięcy złotych za analogiczne wykroczenie z jednego z poprzednich meczów.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Piast Gliwice - Arka Gdynia w 10. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Gliwic nałożono karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych. Dodatkowo odwieszeniu podlega kara w wysokości 5 tysięcy złotych za analogiczne wykroczenie z jednego z poprzednich meczów.

Na trenera bramkarzy Zagłębia Lubin Jarosława Bakę została nałożona kara 1 meczu dyskwalifikacji w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Trener został usunięty z ławki rezerwowych podczas meczu 10. kolejki Zagłębie Lubin - Sandecja Nowy Sącz.

Na trenera Lecha Poznań Nenada Bjelicę została nałożona kara 2 meczów dyskwalifikacji w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Trener został usunięty z ławki rezerwowych podczas meczu 10. kolejki Śląsk Wrocław - Lech Poznań.

Na zawodnika Lechii Gdańsk Romario Balde, nałożono karę 3 meczów dyskwalifikacji w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę za faul w meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza w 10. kolejce Lotto Ekstraklasy.

Zobacz Bandycki faul Romario!

źródło: 90minut.pl
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora