lechia

Komisja Ligi ukarała gdański klub za zachowanie kibiców podczas meczu derbowego z Arką w Gdyni.

Na Lechię Gdańsk została nałożona kara finansowa w wysokości 4 tys. zł za wniesienie i odpalenie przez kibiców tego klubu środków pirotechnicznych, z których dwa zostały rzucone w kierunku płyty boiska.

Również za ten sam mecz ukarana zostali gospodarze - Arka Gdynia.

Na Arkę Gdynia została nałożona kara zamknięcia stadionu na dwa mecze Ekstraklasy oraz kara finansowa w wysokości 30 tys. zł w związku z poważnymi zajściami i zakłóceniem porządku podczas i w przerwie meczu 16. kolejki Ekstraklasy Arka Gdynia - Lecha Gdańsk (starcie grupy kibiców gospodarzy z służbami ochrony, rzucanie plastikowymi krzesełkami i butelkami w kierunku sektora kibiców gości, całkowite zdemolowanie jednego z zajmowanych sektorów, wniesienie i odpalenie środków pirotechnicznych, spalenie szalików Lechii).

Gdyński klub został także ukarany zamknięciem stadionu na jeden mecz Ekstraklasy oraz karą finansowa w wysokości 20 tys. zł w związku z poważnymi zajściami i zakłóceniem porządku podczas meczu 15. kolejki Ekstraklasy Arka Gdynia - Śląsk Wrocław (atak grupy kibiców gospodarzy na służby ochrony, rzucanie w pracowników ochrony plastikowymi krzesełkami i drewnianymi ławkami, wniesienie i odpalenie środków pirotechnicznych, z powodu zadymienia płyty boiska sędzia był zmuszony przerwać mecz. W związku z tymi zajściami na stadion, na prośbę organizatora wprowadzono policję).

Źródło: Lechia.gda.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora