Piłkarze Lechii sezon 2014/15 zakończyli na 5. miejscu. Jednak pod względem średniej frekwencji na meczach rozgrywanych na swoim stadionie gdański klub znalazł się na drugim stopniu podium.

Bezkonkurencyjny okazał się Lech Poznań czytamy na trojmiasto.sport.pl.

Lechia ma za sobą średnio udany sezon pod względem sportowym. Nie zawiedli jednak jej kibice, którzy licznie przychodzili na stadion dopingować piłkarzy. Domowe mecze biało-zielonych w sezonie 2014/15 oglądało średnio 16 608 kibiców. Co ciekawe, trzecia pod tym względem Legia Warszawa może pochwalić się wynikiem gorszym... o cztery osoby. Średnia widownia w stolicy wyniosła bowiem 16 604. Bezkonkurencyjny okazał się mistrz Polski Lech Poznań. Spotkania "Kolejorza" oglądało średnio ponad 20 tysięcy osób, a na dwóch meczach (z Legią i Wisłą Kraków) przyszło więcej niż 40 tysięcy.

Zobacz jaka była frekwencja na wszystkich meczach Lechii (sezon zasadniczy)

W przekroju całego sezonu Lechia przyciągnęła na PGE Arenę 298 947 kibiców, co jest najlepszym wynikiem w historii stadionu. Najwięcej fanów przyszło na mecz z Legią (36 500), a najmniej na starcie z Piastem Gliwice (7619). Od momentu powstania stadionu mecze ligowe obejrzało łącznie 992 722 kibiców. Rozegrano w tym czasie 64 spotkania, co daje średnią 15 041 widzów. Wszystko wskazuje więc na to, że podczas pierwszego meczu w sezonie 2015/16 "pęknie" milion.

Zobacz jaka była frekwencja na wszystkich meczach Lechii (runda finałowa)

Wcześniej najwięcej widzów odwiedziło gdański stadion w pierwszym sezonie jego istnienia (2011/12) - 260 582. Wówczas również odnotowano najwyższą średnią widownię w całych rozgrywkach, która wyniosła 17 372. Było to jednak przed reformą, a zatem rozegranych zostało jedynie 15 meczów. Od dwóch lat biało-zieloni grali dodatkowo po trzy spotkania w grupie mistrzowskiej.

Najgorzej pod względem frekwencji wypadł Zawisza Bydgoszcz, którego mecze na własnym stadionie oglądało średnio zaledwie 2732 kibiców. Łącznie na mecze tegorocznego spadkowicza z ekstraklasy przyszło niewiele ponad 46 tysięcy osób. Najrówniej sytuacja wyglądała w Zabrzu, gdzie w związku z przebudową stadionu na wszystkich meczach było po 3 tysiące fanów.

Źródło: trojmiasto.sport.pl

 
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora