Zawodnik Lechii Gdańsk, Jakub Kamiński wystąpił przez 45 minut w meczu towarzyskim Wigier Suwałki z Atlantasem Klajpeda.

W rozegranym w hali w Mariampolu swoim pierwszym sparingu suwalski drugoligowiec wygrał 1:0 z Atlantasem Kłajpeda. Jedynego gola z rzutu karnego zdobył David Makaradze.

W meczu z silnym rywalem trener Wigier Donatas Vencevicius dał pograć po 45 minut wszystkim zawodnikom. Z pozyskanych już piłkarzy w pierwszej połowie wystąpili wypożyczony z Jagiellonii Białystok 18-letni Mateusz Żebrowski, który udanie sobie radził na prawej obronie oraz dotychczasowy rozgrywający Stomilu Olsztyn Daniel Michałowski, który w środku pola musiał ostro walczyć z agresywnie grającymi Litwinami. Na lewym skrzydle kilka ładnych akcji przeprowadził imponujący szybkością 20-letni Jakub Kamiński (ostatnio rezerwy Lechii Gdańsk), niczym zaś nie błysnął jego rówieśnik, drugi z testowanych w tej części Rafał Lisiecki, wychowanek Olimpii Elbląg. 

– Decyzję o tym, którzy z czterech testowanych graczy pozostaną w Suwałkach, podejmiemy najprawdopodobniej już w ten poniedziałek. W najbliższy piątek, 17 stycznia, znowu w Mariampolu Wigry zmierzą się Ekranasem Poniewież.

Wigry Suwałki – Atlanta Kłajpeda 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 – Makaradze (60-karny). Wigry (I połowa): Salik – Żebrowski, Wenger, Karankiewicz, Widejko (30. Bogusz), Lisiecki, Atanacković, Michałowski, Tarnowski, Kamiński, Tuttas (30. Karłowicz). II połowa: Salik (64. Sobolewski) – Romachów, Lauryn, Drągowski, Bogusz (60. Pomian), Żero, Jeriomenko, Bujalski, Makaradze, Mickiewicz, Karłowicz (60. Radzio).

Źródło: suwalki24.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora