lechia

Paweł Janas podał nazwiska osiemnastu piłkarzy, którzy będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu na sobotni, wyjazdowy mecz Lechii z Cracovią. Trener Lechii nie będzie mógł skorzystać z usług kilku piłkarzy - m.in. Dawidowskiego, Andriuskevicius czy Machaja.

Z powodu nadmiaru kartek w sobotę w Krakowie nie będą mogli zagrać Vytautas Andriuskevicius i Tomasz Dawidowski. Litwin w grudniowym meczu z Jagiellonią Białystok, kończącym ubiegłoroczne zmagania, został ukarany żółtą kartką. Ponieważ było to jego czwarte przewinienie, przez jedno spotkanie ligowe musi teraz pauzować. Z kolei Tomasz Dawidowski w pojedynku z Polonią Warszawa ujrzał czerwoną kartkę, za którą dostał dwa mecze dyskwalifikacji. Kara dla tego zawodnika kończy się w sobotę. Obaj więc będą już do dyspozycji trenera Janasa przed kolejnym meczem Biało-Zielonych w Łodzi.


Z kolei do zdrowia po wyleczeniu kontuzji wracają Mateusz Machaj i Łukasz Kacprzycki. W wyniku rywalizacji, pięciu piłkarzy z szerokiego składu I drużyny nie zmieściło się z kolei w kadrze meczowej na pojedynek z Cracovią. Są to: Kamil Poźniak, Patryk Tuszyński, Maciej Kostrzewa, Adam Duda i Michał Buchalik.


Kadra zespołu Lechii na mecz z Cracovią

Bramkarze:

1. Sebastian Małkowski
2. Wojciech Pawłowski

Obrońcy:

3. Krzysztof Bąk
4. Luiz Carlos Santos Deleu
5. Rafał Janicki
6. Sergejs Kożans
7. Jakub Wilk
8. Luka Vućko

Pomocnicy:
9. Levon Airapetian
10. Marko Bajić
11. Ivans Lukjanovs
12. Paweł Nowak
13. Marcin Pietrowski
14. Łukasz Surma

Napastnicy:


15. Piotr Grzelczak
16. Josip Tadić
17. Abdou Razack Traore
18. Piotr Wiśniewski

Źródło: lechia.pl / własne