Joseph Ceesay pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał z Lechią kontrakt do końca czerwca 2023 roku.

Warto zaznaczyć, że Ceesay przebywa w Gdańsku nie od wczoraj, ale od paru dobrych dni. Przeszedł już obowiązkową kwarantannę, dodatkowo uzyskał negatywny wynik testu na COVID-19, więc nie ma przeszkód, żeby już teraz rozpoczął treningi z zespołem Lechii. Czysto teoretycznie mógłby nawet zagrać w piątkowym sparingu z Sokołem Ostróda.

Transfer 22-latka oznacza, że wzrasta konkurencja na bokach pomocy w gdańskiej drużynie. Ceesay występuje głównie na lewej flance, a zatem za rywali będzie miał przede wszystkim Conrado oraz Żarko Udovicicia.

Przypomnijmy, że Ceesay przychodzi do Lechii za darmo, gdyż wygasł mu kontrakt z Helsingborgs IF, w którym w poprzednim sezonie (rozgrywanym systemem wiosna-jesień) wystąpił w dziewiętnastu meczach i zanotował jedną asystę.

- Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z Lechią. Jestem pewny, że przenosiny do Gdańska to właściwy krok dla mnie i mojej kariery. Nie mogę się doczekać aż dołączę do zespołu i będę mógł się przygotowywać do pierwszego meczu w barwach Lechii - powiedział Szwed.

źródło: Lechia Gdańsk / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora