Szwedzki skrzydłowy Joseph Ceesay przebywa obecnie na testach medycznych w Lechii. Jeśli wypadną one pomyślnie, 22-latek zostanie piłkarzem biało-zielonych.

Ceesay urodził się w Sztokholmie. Bardzo szybko trafił do Djurgårdens IF, jednak nie zagrał dla nich w ani jednym meczu. Klub postanowił ogrywać zawodnika w niższych ligach, stąd wypożyczenia do Vasalunds IF, IK Frej, IK Brage i Dalkurd FF. W poprzednim sezonie był natomiast piłkarzem Helsingborgs IF, a więc spadkowicza ze szwedzkiej ekstraklasy. Zagrał w dziewiętnastu meczach, w większości w pełnym wymiarze czasowym i zaliczył jedną asystę (do obejrzenia poniżej od 4:45).

Był to jednak jego jedyny sezon w piłce na najwyższym poziomie. 

Ma w dorobku trzy spotkania w młodzieżowej reprezentacji Szwecji.

Jak zapatrujemy się na ten transfer? Cóż... ryzyko jest w zasadzie zerowe. Ceesay jest względnie młody (ma 22 lata) i - co najważniejsze - przychodzi do Lechii za darmo. Oznacza to, że jedyne koszta, jakie poniesie gdański klub, to koszta związane z pensją zawodnika.

Ceesay będzie trzecim wzmocnieniem Lechii w trwającym zimowym okienku transferowym. Wcześniej do gdańskiego zespołu dołączyli Mykoła Musolitin i Jan Biegański.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora